Home / Zdraví / Jak se zbavit mastných vlasů?

Jak se zbavit mastných vlasů?

Olejové vlasy mohou být opravdu frustrující. Vypadá to špinavě a vláčně, i když je pravidelně umýváte. Pokud jste unaveni styling vaše vlasy v pony koní a chléb a chcete zdravé a čisté vypadat vlasy - máme řešení!

Hormonální vliv, špatná strava, genetická predispozice, léky a horké počasí mohou přispívat k mastným vlasům. Méně mastné vlasy začínají zdravou pokožkou hlavy.

Zde je několik tipů a triků, které vám mohou pomoci v boji s mastnými vlasy:

1) Denně stimulujte pokožku hlavy.

Stimulací a masážím pokožky hlavy denně vylepšujete oběh. Špatný oběh zabraňuje tomu, aby živiny dosáhly vlasů. Masírujte pokožku hlavy alespoň 3 minuty denně. Můžete masírovat suchou nebo vlhkou pokožku hlavy, bez ohledu na to, co vám vyhovuje to nejlepší. Jak to udělat?

- vlhká pokožka hlavy

Nalejte malé množství šamponu (nebo kondicionéru) do ruky. Dotáhněte ruce a naneste šampon na vlasy. Pomocí prstů začněte pomalu masírovat hlavu v malých kruzích. Začněte na přední čáru vlasů. Masírujte to 3-5 minut denně.

- suchá masáž hlavy

Masívejte stejným způsobem, jak je vysvětleno výše, ale bez přidávání vlasových produktů.

2) Pravidelně umyjte vlasy.

1

Názory se týkají mytí vlasů. Některé články doporučují pravidelné mytí vlasů, ale některé jsou proti nim. Komu důvěřujete? Zkoumali jsme spolehlivé zdroje a zjistili jsme, že byste si měli pravidelně umýt vlasy! Doporučuje se každý den omyt vlasy.

Šampony jsou určeny k odstranění znečištění životního prostředí, vlasových stylingových výrobků a potu. Existuje mnoho různých značek a typů pro všechny problémy s vlasy. Olejové vlasy mohou nastat, pokud používáte špatný šampon. Některé typy jsou pro mastné vlasy příliš agresivní. Agresivní šampon může dráždit vlasovou pokožku hlavy a zvýšit produkci oleje. Chcete-li tomu zabránit, vyzkoušejte jemný šampon a uvidíte, jak to funguje pro vaše mastné vlasy.

3) Vyzkoušejte domácí masky na vlasy.

Mnoho vlasových produktů je plných chemikálií a syntetických látek, které mohou narušit přirozenou rovnováhu vlasů.

Naštěstí zdravé a krásné vlasy nemusí stát peníze. Můžete si vyrobit vlastní vlasy opravné prostředky ve vašem vlastním salonu doma. Pokud chcete vyzkoušet některé domácí prostředky pro vlasy, podívejte se na náš článek s jednoduchými, ale efektivními domácími maskami.

Vlasy Homemade Mask

4) Vyhněte se kartáčování.

Nemusíte mít strambly vlasy se zbavit mastných vlasů. Opravdu ho můžete vyčistit, ale je důležitější, jak to děláte a jak často to děláte. Správné čištění pomáhá vlasům zůstat zdravé a čisté.

- minimalizujte čištění vlasů

Štětec pomáhá rozložit olej z pokožky hlavy na zbytek vlasů. Zkuste to jednou za den čistit nebo za lepší výsledky - každých pár dní. Zbavte se zamotání prsty.

- nezakrývejte ji příliš energicky

Nebuďte příliš tvrdý! Rozdělte si vlasy do několika částí a pomalu si je nasypte. Vaše vlasy to ocení!

- Používejte přírodní kartáč štětin

Horní zdravé vlasy, používejte přírodní kartáč štětcem. Tento typ štětce na vlasy je nejen vhodný pro mastné vlasy, ale i pro všechny ostatní typy vlasů. Zvolte ten s široce rozloženými zuby. Je to dražší, ale můžete ho používat po celá léta.

- pravidelně čistěte kartáč

Budete překvapeni, kolik dám nečistí vlasové kartáče! Často jsou plné vlasů a jiných ošklivých věcí, jako je prach, olej, roztoče, kondicionéry a bakterie. Pokud váš kartáč na vlasy není čistý, jak můžete očekávat, že vaše vlasy budou?

5) Hormony.

Jste vystrašený? Používáte antikoncepční pilulky? Hormony mohou ovlivnit olejovitost vlasů! Když jsou hormony nevyrovnané, naše tělo produkuje více mazu, čímž naše vlasy jsou mastnější.

6) Jezte zdravě!

Špatná a nezdravá strava může mít vliv i na vaše vlasy! Zkuste zahrnout více zeleniny a ovoce do vaší stravy, stejně jako ryby. Vyhněte se tuku a rychlé občerstvení.

Zdravý Food

7) Přidejte doplňky stravy.

Zinek a vitamíny A & D jsou správné doplňky pro mastné vlasy. Mohou pomoci a napravit nevyváženost kožního mazu.

8) Buďte opatrní ohledně teploty vody.

Umyjte si vlasy v chladné nebo vlažné vodě. Studená nebo vlažná voda je nejlepší pro mastné vlasy, protože zpomaluje produkci oleje a utahuje póry.

9) Redukce vlasových produktů.

Na trhu je tolik produktů pro úpravu vlasů a obvykle je vyzkoušíme všechny! Bohužel mnohé z nich nejsou dobré pro naše vlasy. Nemůžete-li si vlasy vycpávat bez některých z těchto výrobků, snažte se alespoň vyhnout mastným a mastným vlasům.

Teď, když víte, co jste udělali špatně, je čas na zdravé a hezké vlasy!

1

About

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

77 + = 84