Home / Vztahy / Srdce na lásku

Srdce na lásku

Srdce na lásku

Svatební vázy byly používány jako významný sjednocení svátků v manželství domorodých Američanů po celá staletí. Vznikl mezi jihozápadními státy Navajo, Pueblo a Hopi, tato tradice byla také přijata kmeny Cherokee v jihovýchodní USA a Mexiku. 

Clay má dlouhou historii symbolizující život. Tvorba příběhů jak v Bibli, tak v Koránu mluví o tom, že lidé jsou tvarováni z hlíny. Protože jíl je produktem Matky Země, domorodí Američané věří, že každý keramika má podstatu nebo ducha.

Během každého kroku procesu tvorby umělec zpívá a modlí se nad tvarovací nádobou. 

Příprava elixíru lásky

Před obřadem byl člověk tradičně zodpovědný za přípravu lásky ze sladkého nektaru a svaté vody, která spojuje pár po celou věčnost. Směs je také požehná láskou, která je dostatečně hluboká, aby překonala posmrtný život. Rodiče ženicha obvykle převezmou tuto roli, připravují před obřadem bylinný čaj. Některé páry se jednoduše rozhodnou pít vodu. 

Pít z nádoby

Během ceremonie se nevěsta a ženich každý napijí posvátnou vodu a současně pijí z dvojitě rozkročeného vázy, aby symbolizovali spojování svých dvou oddělených životů do jednoho. Velké požehnání věří, že přijdou k těm, kteří dokážou tento úkol zvládnout, aniž by klesli. Vytvořením duchovní výživy ze stejného zdroje vyjádří svou ochotu svázat své cesty po stejné cestě.

 

Rituál se obvykle odehrává těsně před výměnou slibů nebo hned po vyhlášení manželství od ministra. Tyto modlitby na svatební váze, citace a slavnostní návrhy vám mohou pomoci vám a vašemu ministru vysvětlit hostům význam jednoty obřadu. Někdy je svatební párty vyzvána, aby si z džbánu popíjely svou roli příznivců vztahu.

1

 

Design svatební vázy

Nativní americké svatební vázy jsou k dispozici v široké škále stylů a designů, které odrážejí jedinečné umělecké techniky a kulturní folklor každého kmene. Chemické složení místních jílov ovlivňují také barvy. Přes tuto rozmanitost je tvar svatební vázy univerzální. 

Díky tělu ovoce a půvabnému dvojitému krku vyzařují z horní části dva symetrické hubičky, kde jsou obvykle drženy rukojeti. Hrdla jsou spojena zaoblenou rukojetí, která představuje most, který spojuje dva životy. Prostor vytvořený mezi krkmi a rukojetí symbolizuje kruh života. 

Tělo je složitě ručně vyleptáno kulturními vyobrazeními a uměleckými geometrickými vzory. Nejčastěji se svatební váza vytváří pomocí techniky kadeřnictví nebo hnízdění koní. Rukojeť může také vybavit dekorativní cívky. 

Krásná svatební medaile

Vzhledem k jejich posvátnému duchovnímu symbolu tohoto vztahu se tyto ceněné svatební vázy nikdy neprodávají, dokonce ani jako umělecká díla. Starší, který ztratil svého manžela, může předat svou vázu rodinnému příslušníkovi, který se oženil. 

Pro moderní variantu tohoto rituálu nativní americké svatební jednoty vložte vázu do svého přihlašovacího stolu k hostům podél dvou misek různých barevných korálků.

Instruujte každého hosta, aby si přál novomanželé a jednu pro sebe před tím, než umístí korálky do vázy. Během slavnostního ceremoniálu, požehnejte plavidlo. Můžete buď zobrazit vázu doma nebo řetězec a viset korálky. 

Hledání vázy

Autentické vázy se těžko nacházejí mimo domorodé rezervace. Nicméně, několik respektovaných prodejců prodat své zboží online. Svatební vázy prodávané firmou Palms Trading Company vyrábějí umělci Hopi, Navajo, Santa Clara a Santo Domingo Pueblo. Společnost Albuquerque, Nové Mexiko, nabízí osobní nákupní služby, které pomáhají dvojicím najít perfektní loď. Kachina House, se sídlem v Sedone v Arizoně, prodává vázy vytvořené původními umělkyněmi Acoma, Hopi, Jemez, Navajo, Santa Clara a Zuni Tribes. 

1

About

Check Also

De-stress vnoučata

Spolu s dalšími roli, které hrají prarodiče, mohou pomoci vnoučatům vypořádat se se stresujícím světem, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 59 = 67