Home / Vztahy / Respite Pěstovní péče

Respite Pěstovní péče

Respite Pěstovní péče

Oddych je velmi potřebnou službou k podpoře rodin. Umožňuje pestrobarevným dětem přestávku, což pomáhá předcházet vyhoření. Respite nabízí svým rodičům narození děti z pěstounské kvality. Poskytuje také pěstounským dětem přestávku. Doufáme, že pěstounské děti stráví víkend s ostatními pěstounskými dětmi; děti, s nimiž se mohou vztahovat.

Špatně plánovaný oddechový víkend může způsobit více stresu pro všechny zúčastněné osoby: pěstounskou rodinu, poskytovatele oddychu a pěstounské děti.

Zde je několik tipů pro úspěšné oddechové víkendy.

Nastavení s agenturou

Kontaktujte pracovníka dobře před datem odpočinku, takže může mít dostatek času na to, abyste našli oddychovou rodinu pro vás. Dvě týdny předem je obvykle dostatek času dát. Pokud zjistíte, že máte svého poskytovatele odpočinku, sdělte sociálnímu pracovníkovi, který jste vybrali, a udělejte jej schválení.

Posloucháte své vychovávané děti rodinu oddálených? Chcete-li se vyhnout dalšímu úrazu, zkuste si předtím navštívit rodinu s odletem. Někdy to není možné, zvláště v naléhavých případech, ale velmi doporučujeme, zvláště u dětí s problémy s námi.

Nastavení s poskytovatelem zábavy

Při kontaktu s rodinou odpočinku ujistěte se, že jste upřesnili datum odjezdu a vyzvednutí. V minulosti jsem udělal oddych pro pěstounskou rodinu a došlo k velkému nedorozumění. To způsobilo zmatek a stres jak pro sebe, tak pro pěstounskou rodinu, protože museli vyzdvihnout své pěstounské děti den před plánovaným rozvrhem.

Není to dobrý způsob, jak ukončit klidný víkend.

Během prvního telefonického kontaktu si nezapomeňte zmínit nějaké schůzky, například návštěvy poskytovatele oddychu. Bylo by extrémně nespravedlivé tyto údaje na poslední chvíli přenášet. Pokud nemohou tyto schůzky uskutečnit, možná budete muset zvolit jiného poskytovatele nebo si promluvit s vaším sociálním pracovníkem o novém rozvržení schůzek.

Pokud mají konfliktní plány znamenat, že návštěvy mohou být vynechány, je to v rodném rodu nejlepším zájmem, pokud je vyhledáván jiný poskytovatel. Pokud to není možné, kontaktujte prosím svého sociálního pracovníka ihned. Návštěvy jsou srdcem procesu sjednocení.

1

Balení pro ošetřovatelskou péči

Při balení pro vaše náhradní děti, nezapomeňte zahrnout dostatek čistých oděvů. Nezapomeňte na další spodní prádlo a ponožky. Pro kojence a batolata je příliš mnoho plenek a ubrousků lepší než nedostatečné. Nebylo by fér, kdyby poskytovatel odletu musel koupit více předmětů, protože jim nebylo poskytnuto dostatečné množství dodávek, které by se dostaly přes víkend.

Nechte děti vybírat speciální hračky nebo vycpaná zvířata pomáhat jim před spaním.

Jsem také velkým věřícím v obrázkových knihách. Sestavte malý zápisník. Druhý se stránkami, které můžete prostě sklouznout do obrázků by bylo nejjednodušší připravit. Zahrnujte fotky rodné rodiny, pěstounské rodiny, přátel a domácích mazlíčků.

Vytvoření rezervního balíčku

Balíček oddychových služeb pro pěstounskou péči je něco, co musíte udělat jen jednou, a předem si můžete udělat! Najděte si praktický list, který si můžete vytisknout, jak vytvořit vlastní balíček odlehčení pomocí následujících odkazů:

 • Respite Pěstatorná péče Tisknutelný pracovní list

  Když potřebuji použít odpočinek, stačí přidat léky do balíčku, aktualizovat informace o událostech (pokud existují) a děti jsou připraveny jít. Tento balíček se také hodí při návštěvě lékaře nebo zubních návštěv, protože je připravena veškerá potřebná dokumentace.

  Příprava je klíčem k skvělému víkendu. Můžete se vrátit zpět k dětem, které jsou uvolněné a připravené k návratu do práce, které slouží vaší komunitě, poskytují domovům pro děti a pomáhají rodinám léčit se.

  1

  About

  Check Also

  Nejlepší tipy pro datování chytřejší

  Jsou chvíle, kdy se datování zdá obtížné, frustrující a dokonce ohromující. Ale schopnost přiblížit se …

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  84 − = 74