Home / Vztahy / Co potřebujete vědět o I-600A při přijetí na mezinárodní úrovni

Co potřebujete vědět o I-600A při přijetí na mezinárodní úrovni

Co potřebujete vědět o I-600A při přijetí na mezinárodní úrovni

I-600A je první forma, kterou vyplníte s americkým občanským a imigračním úřadem (USCIS) při přípravě na mezinárodní adopci. Tento formulář je vyplněn předtím, než je sirotka umístěna nebo byla identifikována pro přijetí. Nezaměňujte tuto formu s formulářem I-600, což je petice k zařazení osiřelých jako okamžitých relativních.

Formulář I-600A

  • Musíte být občanem USA. V případě manželského páru musí jeden z manželů být občanem USA.
  • Potenciální rodič je ve věku 25 let nebo starší, nebo jeden z partnerů v rámci manželství je ve věku 25 let nebo starší.

Dokumenty potřebné k prokázání důkazu způsobilosti

S vyplněným formulářem I-600A je třeba zaslat následující:

  • Rodný list prokazující občanství. Pokud není možné získat rodný list; kopie osvědčení o křtu pod pečeť kostela s místem narození. Křest se musí uskutečnit do dvou měsíců od narození. Pokud to není možné, příslib dvou občanů USA, kteří mají znalosti o narození žadatele ve Spojených státech. Naturalizační dokumenty nebo platný americký pas budou také fungovat.
  • Důkaz manželství a důkaz o ukončení předchozích manželství. Fotokopie rozvodových dekretů, úmrtních listů a povolení k uzavření manželství splní tento požadavek.

  • Dokončeno domácí studium s doporučením státní správy. Ujistěte se, že používáte sociálního pracovníka nebo agenturu, která rozumí směrnicím, které je třeba splnit s mezinárodními adopcemi. Různé informace jsou potřeba s mezinárodní adopcí než s domácí adopcí.
  • Otisky prstů všech dospělých ve věku nad 18 let, kteří bydlí v domácnosti. Po podání formuláře; INS oznámí navrhovatelům čas a místo, které mají být otisky prstů. Nenechte si ujít tuto schůzku; mohlo by to znamenat odmítnutí vaší petice. Důležité je také poznamenat, že vaše schválené zařízení I-600A zůstává v platnosti po dobu 18 měsíců, ale vaše otisky prstů zůstávají platné pouze 15 měsíců.

  • Platba poplatku a odečtu otisky prstů na osobu. Jedna kontrola může být použita pro celou částku (poplatek za podání a poplatek za otisk prstu), který je splatný americkým občanským a imigračním službám. O aktualizované částce poplatků se obraťte na vaše zastupující agenturu nebo USCIS.

Vložte I-600A do místní pobočky nebo pobočky USCIS. Podívejte se na stránku USCIS pro umístění. Přejděte dolů na I-600A, kde najdete i tisknutelný formulář I-600A. Formulář nelze odeslat elektronicky.

Co očekávat dále 

Po schválení zařízení I-600A vám společnost USCIS pošle I-171H, což je oznámení o příznivém určení týkající se žádosti o předběžné zpracování osiřelého petičního návrhu. Je dobré přikládat kopii tohoto dokumentu na konzulát v zemi, od níž hodláte přijmout.  

1

About

Check Also

Jak napsat profil datování, který bude zaznamenán

01 z 05 Contents1 Seznam nejlepších vlastností2 Zobrazení těchto vlastností ve vašem profilu3 Vytvoření přitažlivé …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

62 + = 68