Home / Vztahy / Co je ve jméně? Konflikt, možná!

Co je ve jméně? Konflikt, možná!

Takže ty budeš prarodič! Jedním z radostných rozhodnutí před vámi je výběr vašeho prarodiče. Stejně jako mnoho obřadů procházejících, toto představuje některé nebezpečí a nástrahy. Informace o některých konfliktech, které mohou vzniknout v souvislosti s názvem prarodičů. Podívejte se také na časté otázky týkající se jména prarodičů.

TwoGrandmothers.jpg

Dvě babičky, jedno jméno - recept na katastrofu !.
Foto © zdroj obrazu Fotodisk | Getty Images

Seniorita má své výsady. Pokud má druhý prarodič již vnučky, kteří používají zvolené jméno, možná se ho budete muset vzdát. Za prvé zvážte zachování stejného jména a přidání jména, příjmení nebo počátečního názvu. Pokud si myslíte, že by to bylo příliš matoucí, prohlédněte si můj seznam babiček nebo dědeček a zjistěte, jestli něco jiného zasáhne vaše fantazie. Pokud má druhý prarodič ještě vnoučata, měl by jít jít na prarodiče, který je "zavolal" nejprve. To je velmi dobrý důvod, proč byste neměli čekat na příchod svého vnuka, abyste se rozhodli pro jméno svého prarodiče.

02
z 06

Prarodiče vybírají jména, která jsou příliš podobná

Vybrali jste jméno prarodiče, ale je to velmi blízko k jménu zvolenému jiným prarodičem. Možná chcete být nazýván Gram a druhá babička si vybrala Gran. To je obtížná situace pro vašeho budoucího vnuka, který nejdříve nebude nejkvalifikovanějším zpěvákem. Pokud je vaše zvolené jméno skutečně důležité, zůstaňte s ním. Jinak hledat něco, co je snadněji odlišeno od ostatních prarodičů vašeho dítěte.

03
z 06

Vaše děti nemají rádi vaše jméno prarodiče

Jste nadšeni svým výběrem názvu prarodiče, ale vaše děti se jí nelíbí. V podstatě je právo prarodiče rozhodovat o jménu, stejně jako právo rodičů pojmenovat své dítě. Máte právo se držet své první volby. Na druhou stranu, pokud máte ochotu ke kompromisu, můžete získat svou starou kariéru k lepšímu začátku. Platí to zejména tehdy, pokud jste zvolili skutečně nepatrné jméno nebo pokud mají rodiče, kteří mají mít přiměřenou platnost námitky. Někteří rodiče například nemají rádi stará jména, která se příliš podobají jménům rodičů, jako je například MomMom nebo Mummi, jedno z finských jmen pro babičku.

04
z 06

Váš vnuk si zvolí jiný nadřazený název

Vybrali jste jméno vašeho prarodiče, ale váš vnuk vám říká něco jiného. Možná jste vybrali Grammy, ale vaše vnučka trvá na tom, že vás volá Gummy. Obvykle je to otázka dětinského nedostatku artikulace a s trpělivostí můžete vycvičit vnoučata, aby vám zavolala svým zvoleným jménem. Dobrá část času, prarodiče jsou tak okouzleni svým vnukem, že přijmou, co jim vnuk nazývá. Docela málo na mém seznamu oblíbených oblíbených přezdíval prarodič vnuk. Přesto můžete trvat na zvoleném jménu, pokud se vám líbí.

05
z 06

Změnila jsi svou mysl!

Vybrali jste jméno svého prarodiče, ale nyní jste našli něco, co se vám líbí. Lauren Charpio, autor knihy You Can Call Me Hoppa, je spolehlivým obhájcem prarodičů, kteří kdy změnili jména. Možná zjistíte, že není snadné měnit zvyky svých vnoučat a jejich rodičů. Pokud se o tom silně cítíte, udělejte to!

06
z 06

Chcete se rozloučit s tradicí

Vaše rodina má tradiční jméno, ale nelíbí se vám to. Jen proto, že tvoje matka byla Mimi a její matka byla Mimi - to neznamená, že si musíš zvolit to samé jméno. Ve skutečnosti, pokud prababičky stále žijí, bude méně matoucí, pokud nebudete. Nebojte se dělat vlastní rozhodnutí.

Ať se jmenuje jakýkoli název, použijte to hodně předtím, než dítě dorazí, aby se to odrazilo z jazyka. V opačném případě se můžete vrátit k tradičnímu jménu vaší rodiny, když se podíváte na ten nádherný novorozený vnuk poloviční. To se mi stalo! Chtěla jsem být Nana, ale skončila s tradiční babičkou naší rodiny.

1

About

Check Also

Zde jsou některé skvělé způsoby, jak se mohou Stepfathers spojit s dospívajícími

Před několika lety jsem měl církevní úkol, abych mohl pracovat s řadou smíšených rodin. Vždy …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

61 + = 68