Home / Udělej si sám / Jak vyrobit a používat Batik Wax

Jak vyrobit a používat Batik Wax

Jak vyrobit a používat Batik Wax

Batik je krásná metoda umírání, která může produkovat velké abstraktní návrhy nebo složité obrázky, které vyprávějí příběh. Naštěstí je to technika, která není pro většinu lidí příliš složitá jako doma.

Jak si vyrobit domácí Batik vosk

Naučte se, jak míchat batik vosk, abyste získali batikový vzhled, který chcete.

Existují dva druhy vosku, které se tradičně používají: včelí vosk a parafinový vosk. Při výběru vosku zvažte, jaký vzhled chcete pro svůj batik.

Parafinový vosk je méně flexibilní, takže je vynikající pro efekt praskání, který je podpisem práce batiku. Včelí vosk a mikrokrystalický vosk jsou velmi flexibilní, takže v konstrukci neumožňují žádné praskání.

Většina profesionálních umělců batiku by souhlasila s tím, že směs včelího vosku a parafínu je nejlepší, aby se v designu lehce praskalo bez ztráty hladkého obrazu, který poskytuje včelí vosk.

 • Více parafínů: Pokud máte rádi prasečí linky batiku, zvážte přidání více parafínu než včelí vosk do mixu. Zkuste 2 díly parafínu na 1 díl včelího vosku. Při použití této směsi se ujistěte, že vosk proniká celou látkou.
 • Rovné části: Kombinujte stejné části parafínu a včelího vosku, abyste získali dobrou absorpci do tkaniny, aniž byste ztratili spontánní linky praskajícího parafínu. To je skvělé pro razítka tkaniny s batikálním voskem.
 • Více včelího vosku: Pokud jste do vosku utvořili velké definovatelné tvary, promíchejte 2 díly včelího vosku na 1 díl parafínu.
 • Pouze včelí vosk: Použijte samotný včelí vosk, pokud máte v úmyslu vytvořit velmi přesné čáry, písmena a tvary. Mějte na paměti, že ztratíte kouzlo batiku bez praskání. To je nejužitečnější, pokud hodláte několikrát barvit látku a později přidávat prasknutí.

  Mnoho lidí má úspěch s využitím mikrovlnného sójového vosku, který je k dispozici ve většině obchodů řemeslníků v oddělení výroby svíček. Sójový vosk se zahřeje při nižší teplotě než včelí vosk / směs parafinů a je mnohem snazší vypláchnout. Je to skvělé jak pro prasklé a hladké konstrukce bez výpary. 

  1

  About

  Check Also

  5 Last Minute vyhlíží na Silvestrovskou večírek

  Naplánujte si silvestrovské plány na poslední chvíli a nenechte se nosit?Byl jsem na tom místě …

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  14 − = 10