Home / Tetování a piercing / Šperky dělají a nedělají nové piercingy

Šperky dělají a nedělají nové piercingy

Šperky dělají a nedělají nové piercingy

Některé druhy kovů jsou bezpečné pro nové piercing v těle, ale jiné mohou buď zastavit čas zotavování těla a mohou vést k infekci. Kovy a další materiály, které si vyberete pro nové, nezhojené tělové piercingy, by neměly reagovat s tělesnými tkáněmi. Body šperky by neměly být vyrobeny z materiálů, které buď absorbují tekutiny, nebo se snadno poškrábá.

Jeden obyčejný dráždivý viník je nikl, kov, který se používá v mnoha levných a drahých slitinách.

Mnoho lidí je citlivé na i malé množství niklu. Pokud se vaše kůže změní na zelenou nebo černě (nebo jinou barvu), když nosíte kostýmní šperky, mincovní stříbro nebo dokonce některé druhy zlata, může reagovat na nikl (nebo jinou složku) v kovové směsi.

Pamatuj si to vaše tělo je jedinečné, a mohli byste zažít reakce na součásti, které pro vaše přátele nejsou problémem. Pokud se šperky stanou dráždivými, odstraňte ji najednou a zkuste znovu, když je piercing plně uzdravena. Pokud dojde k nějakému podráždění, vyhoďte šperky a vyvarujte se nošení šperků z těla nebo jiného materiálu.

 

Kovy a materiály, které je třeba zabránit v nezlepšeném piercingu těla:

 

1. Sterling Silver

Nenoste stříbrné šperky v nezhojených piercích. Stříbrné stříbro je vyrobeno z 92,5 procent stříbra a 7,5 procent z jiného kovu, obvykle mědi. Měď činí stříbro mnohem odolnější, ale měď je jiný kov, který může způsobit reakce.

Vzhledem k tomu, že mincovní stříbro je ještě dostatečně měkké, aby bylo možné poškrábat, jsou šňůry v šperku živnou půdou pro bakterie.

Sterling oxiduje, když přichází do styku s tělesnými tkáněmi a tekutinami. Carnish, konečný výsledek, není něco, co chcete v otevřené ráně.

1

2. Kostýmní šperky

Vyhněte se všem druhům bižuterie pro nevytvrzené piercing, protože toto šperky obvykle obsahují velké množství niklu.

V posledních letech bylo zjištěno, že některé bižuterie obsahují olovo, které by bylo pro vás nebezpečné nosit žádný typ šperku.

V roce 2004, stát Kalifornie žaloval několik velkých maloobchodníků pro ne odhalit, že šperky na svých polích obsahovaly olovo.

3. Placené zlato

Nevybírejte tělo šperky vyrobené z pozlaceného zlata, protože pokovení může třením a vystavit podkladový kov a způsobit podráždění nebo infekci. Zlato naplněné šperky mají mnohem silnější nátěr ze zlata než pozlacené šperky, ale stále je třeba se vyvarovat. Hluboké poškrábání by mohlo odkrýt kov pod ním a poskytnout domov pro bakterie.

4. High Karat nebo Low Karat čisté zlato

Někteří piercing profesionálové doporučují vyhnout se čisté zlaté šperky, ale jiní mají pocit, že 14K a 18K zlato jsou dobré pro nevytvrzené piercing.

Zvažte to - čisté zlato je označeno jako 24 karátové zlato. Je velmi měkká, což způsobuje větší škody na záchvaty klíček. Z tohoto důvodu není 24K zlato opravdu dobrým kandidátem na nové piercingy. 

Všechno ostatní tuhé zlato obsahuje i jiné kovy ve formě slitin, které činí zlato odolnější a snižují jeho náklady. 10K zlato je méně čisté a obsahuje více slitin. Čím nižší je označení karátu, tím více "jiných" kovů v mixu, často nikl, paladium nebo měď, které mohou způsobit reakci v nevytápěném piercingu.

 

Dozvědět se víc o zlaté slitiny a nákup zlatých šperků.

5. Slitiny, které obsahují nikl

Vyvarujte se zlata nebo jiných kovových slitin, které obsahují nikl a požádejte o piercing pro jeho nebo její názor na nošení zlatých šperků v nezhořelém piercingu.

Pure Gold Alloy Breakdown: 

  • 24 karátové zlato je čisté zlato
  • 18 karátového zlata je vyrobeno z 18 dílů čistého zlata a 6 dílů jiných kovů
  • 14karátové zlato je vyrobeno ze 14 dílů čistého zlata a 10 dílů jiných kovů

6. Kostní, dřevěné a jiné absorpční šperky

Prozatím se držte bezpečných kovů a ušetříte kostní a dřevěné šperky a jakékoliv jiné tělo šperky vyrobené z absorpčního nebo nehlučného materiálu, dokud nebudou vaše piercingy zcela vyléčeny. A dokonce i teď, sledujte, jak reagují s vaší kůží - někteří lidé mohou nosit pouze tento typ tělové šperky na krátkou dobu.

 

Bezpečné kovy pro nové piercingy:

1. Chirurgická nerezová ocel (SSS)

Existuje mnoho druhů nerezové oceli, ale pouze několik typů chirurgický nerezová ocel se obvykle používají pro nové piercingy.

  • 316L je nejobvyklejší šperky značky SSS, které uvidíte, když nakupujete šperky na tělo. Používá se v tělových implantátech, je odolný a typicky nereaguje s tělesnými tekutinami L odkazuje na nízkým obsahem uhlíku)..
  • 316LVM je podobný 316L, ale má hladší povrch (přidaný VM znamená, že se kov vyrábí ve vakuu).

SSS obsahuje nikl a může být dráždivý pro ty, kteří jsou velmi citliví na nikl.

2. Chirurgický implantát titan, Ti6A14V ELI

Titan je drahý, ale je velmi odolný a obsahuje jen nepatrné množství niklu. Titan je k dostání v duhových barvách.

3. Niobium

Podívejte se na šperky označené jako 99,9% niob nebo někdy jako 999 niob. Niobium tělo šperky je dražší než šperky SSS, ale levnější než titan.

4. Tygon

Tygon je chirurgický plast, který lze použít pro nové piercing u lidí, kteří jsou citliví na kovy.

 

Nezapomeňte, že pokud máte kovovou alergii, ujistěte se, že jste se vyhnuli tomuto kovu za každou cenu v nepoškozeném piercingu těla. Rozhodněte se pro jeden z kovů na našem "bezpečném" seznamu, dokud se váš piercing nedokáže zcela vyléčit. Po tomto období vyzkoušejte jiné kovy a materiály. Pokud zjistíte jakékoliv zarudnutí, otoky nebo podráždění, okamžitě přestaňte užívat. Hodně štěstí!

Upravil: Lauren Thomann

1

About

Check Also

Když se Body Art stává zdravotním rizikem

Pro většinu z nás je rozhodování o tom, zda si nechat tetovat nebo piercing, pouze …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

62 − = 57