Home / Tetování a piercing / 4 důvody, proč vaše tetování je svědivé a nerovný

4 důvody, proč vaše tetování je svědivé a nerovný

4 důvody, proč vaše tetování je svědivé a nerovný

Mnohokrát, obzvláště v určitých obdobích roku, nastává otázka vznesených a svědivých tetování. Stěžovatelé tohoto stavu obvykle popisují, že jsou příležitostní spíše než konzistentní, ačkoli to může být také. Zjištění důvodu tohoto nepohodlí je obtížné, protože může být několik různých příčin. Tento článek zkoumá některé z nejběžnějších příčin a také diskutuje o tom, jak lze léčit a zmírnit.

Alergická reakce

Alergické reakce na použitou inkoustovou barvu je obvykle první věcí, která přichází do mysli trpícího, ale je pravděpodobně pravděpodobně nejméně pravděpodobné. Avšak alergické reakce na inkoust se mohou někdy vyskytnout - zejména s červenou a žlutou barvou nebo barvy, které obsahují červenou nebo žlutou barvu. Alergická reakce se nemusí bezprostředně vyskytnout - může se objevit týden po obdržení tetování nebo let po cestě. Změny v těle mohou způsobit nežádoucí účinky na věci, které byly kdysi naprosto benigní. Alergie inkoustu bude svědčící a vyrůstá pouze v místech s určitou barvou a je pravděpodobnější, že bude spíše konstantní podrážděnost než ten, který přichází a jde. Místní masti vyrobené pro alergické reakce mohou pomoci zmírnit mírné podráždění, zatímco u závažnějších případů může být zapotřebí lék na předpis nebo dokonce odstranění tetování.

Počasí

Počasí je nejpravděpodobnějším viníkem, pokud jde o občasné, ale konzistentní podráždění.

Někteří lidé si všimnou, že se to děje jen v létě. Když vzroste teplota a vlhkost, může to také způsobit, že se vaše tetování mírně zvětší. Toto otok způsobuje mírné protahování kůže, což také vede ke svědivému stavu. Dobré tetování tetování pravděpodobně nebude poškozeno poškrábáním, ale je stále nejlepší se mu vyhnout.

Topické anti-svědění krémy, led nebo studená voda mohou dočasně zmírnit tento nepříjemný pocit, dokud se počasí znovu nezlepší..

Pro ostatní je to naopak - chladné zimní měsíce a následná suchá kůže způsobují svědění, vyděšené tetování. Suchá kůže, sama o sobě, může způsobit svědivé vyrážky a mohlo by to být jen náhoda, pokud se objeví nad vyléčeným tetováním. Pokud je však pigment pod kůží vystaven extrémnímu chladu, mohl by nepříznivě reagovat na změnu teploty. K tomuto problému může pomoci udržet vlhkost pokožky a také vyhýbat se extrémním výkyvům a poklesům teploty.

Chemie těla

Změny uvnitř vašeho těla se mohou projevit i navenek. Zvýšení krevního tlaku, zvýšení adrenalinu, změna tělesné teploty - všechny tyto věci mohou ovlivnit vaše tetování. Pokud si všimnete, že vaše tetování je svědivé a nepohodlné, přemýšlejte o tom, co jste nedávno udělali, a můžete najít spojení. Obvyklé zastavení této činnosti po určité časové období způsobí, že tetování se bude cítit lépe samostatně.

Podmínky kůže

Možná zjistíte, že máte nějaký stav kůže, o kterém jste ani nevěděli, že máte, ale vaše tetování může být pro ně citlivější. Kožní stav může být stejně mírný jako suchá kůže nebo stejně závažný jako ekzém, ačkoli ten se nebude povrch jen kvůli tetování.

Pokud si myslíte, že máte nějaký druh kožního onemocnění, návštěva dermatologa může pomoci zmírnit jakékoli svědění, včetně tetování.

1

 

 

1

About

Check Also

Co když nemám rád moje tetování?

Co když se vám nelíbí tetování? No, máte několik možností, jak odstranit laserové tetování na …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + = 9