Home / Rozvod / Co se stane po rozloučení rodičů stejného pohlaví? Získejte fakta

Co se stane po rozloučení rodičů stejného pohlaví? Získejte fakta

Co se stane po rozloučení rodičů stejného pohlaví? Získejte fakta

Rodiče stejného pohlaví nejsou imunní vůči rozpadu. Přesto mohou mít potíže při rozhodování o tom, jak zacházet s péčí o děti a podporou dětí, zejména v případech, kdy byla použita náhrada. Zatímco byste si možná mysleli, že by soudy používaly postupy pro řešení těchto otázek, podpora dětí a péče o děti pro rodiče stejného pohlaví může být pro některé soudy stále relativně "nová". Kromě toho může být péče o dítě a podpora dětí pro páry stejného pohlaví komplikována, protože soudy musí zvážit všechny scénáře - od biologických rodičů až po náhradní rodiče, adoptivní rodiče a ty, kteří působí jako rodiče - při poskytování dětské podpory a péče o dítě stanovení.

Státní zákony týkající se rodičů stejného pohlaví

Zatímco více států nyní uznává homosexuální sňatky a svazky, ne všechny soudy mají zkušenosti s určením podpory dítěte nebo opatrovnictví pro rodiče stejného pohlaví po rozchodu. Dětská péče může navíc představovat konkrétní komplikace pro homosexuální rodiče. Řekněme například, že gay nebo lesbický pár žil v jednom státě - který buď uznává homosexuální manželství nebo občanské sdružení pro homosexuální páry - ale později se oddělí a přesune do nového státu. Mohly by předpokládat, že nový stát uznal jejich stávající smlouvu o úschově. Technicky by nový stát měl naprosto respektovat dohodu, stejně jako za jakoukoli jinou smlouvu o úschově vytvořenou v jiném státě. Některé státy se však mohou zdráhat, zejména pokud dohoda zahrnuje odstranění dítěte od biologického rodiče a jeho umístění s nebiologickým rodičem nebo pečovatelem, který nemá žádné právní vztahy s dítětem.

Existují však výjimky. Například v případě Lisa Millerové a Janet Jenkinsové byla péče udělena nebiologickému rodiči.

Podpora dětí a rodiče stejného pohlaví

Některé soudy rozhodly, že rodiče, který souhlasí s založením rodiny s partnerem stejného pohlaví a který plánuje společně vychovávat děti, by měl být odpovědný za vyplácení podpory dítěte - bez ohledu na to, zda dítě bylo formálně přijato nebiologickým rodič.

Soudy obecně zváží počáteční záměry každého partnera, o čemž svědčí faktory jako:

  • Každá partnerská účast při jmenování lékaře a Lamaze během těhotenství
  • To, zda oba rodiče drželi dítě v rodině jako rozšířený člen rodiny
  • Zda dítě bylo právně adoptováno jedním nebo oběma rodiči

Adopce a rodiče stejného pohlaví

Některé soudy rozhodly, že nebiologické rodiče, kteří nepřijmou děti svých partnerů, jsou považováni za "rodiče", kteří se rozhodují o vazbě a návštěvě. Nebiologičtí rodiče ve vztazích stejného pohlaví by proto měli zvážit přijetí dítěte, aby zajistil trvalý právní vztah s dítětem. V případě boje s opatrovnictvím dítěte může soud považovat osvojení za důkaz silnějšího právního vztahu mezi nebiologickým rodičem a dítětem. Pokud jde o osvojení partnerů stejného pohlaví, soudy budou zvažovat:

  • Souhlas biologického rodiče
  • Emocionální spojení s dítětem
  • Finanční podpora dítěte

Je rozhodně skutečností, že některé státy jsou liberálnější při rozhodování o rodičovské péči o dítě a rozhodnutí o podpoře dítěte pro rodiče stejného pohlaví, kteří se rozpadají. I když by všechny soudy měly dodržovat zadržovací a podpůrné příkazy stanovené jinými státy, státy mají možnost napadnout příkaz, který vznikl v jiném státě.

Rodiče stejného pohlaví, kteří se mohou rozpadat, se možná budou muset připravit na soudní bitvu. Nicméně, oba rodiče by se nakonec měli zavázat ke spolupráci pro nejlepší zájmy dítěte.

Upravil Jennifer Wolf.

1
1

About

Check Also

31 důvodů Páry Rozvod: Vidíte své manželství zde?

V průběhu let jsem ve své práci jako rozvodový trenér zaznamenával všechny důvody, proč mi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

84 + = 86