Home / Rozvod / Co je vysoký konflikt nebo “zhoubný rozvod?”

Co je vysoký konflikt nebo “zhoubný rozvod?”

Co je vysoký konflikt nebo "zhoubný rozvod?"

Dr. Mark Banschick vytvořil frázi "Maligní rozvod", aby lépe popsal, co se děje při rozvodu s vysokým rozporem. Utrpení, které vyplývá z rozvodu, který je plný konfliktu, je skutečně zhoubný, stejně jako růst rakovinového nádoru.

Co dělá rozvod "maligní? Byla to moje zkušenost s rozvodovým poradcem, že většina neprochází rozvodem, který lze označit za velký konflikt.

Rozvod je doba stresu, která normálně přináší zhoršení v nás všech po určitou dobu. Dočasně jsme všichni schopni reagovat na rozvod negativně.

V "zhoubném rozvodu" se pár zapojuje do nepřátelské konfrontace namísto právního vyjednávání ve snaze vyřešit takové otázky, jako je péče o dítě, rozdělení manželských statků a tak dále. V důsledku nepřátelství dochází k poškození nejen samotných, ale i jejich dětí.

Jeden velmi pozoruhodný výsledek "maligního rozvodu" je škoda, kterou udělal často, znamená neschopnost zotavit se a žít zdravý a naplňující život po rozvodu. Má smysl jen to, že ti, kteří jsou vystaveni dlouhodobému nepřátelství a konfliktu, se budou vyrovnávat s dlouhodobým emocionálním záchvatem.

Jak se vyskytuje maligní rozvod?

Podle doktora Banschicka, "Maligní rozvod je podněcován, když jedna strana prostě chce za každou cenu vyhrát." Hádejte ostatní manžele, kteří jsou více než pravděpodobné, že se jedná o chovatele, který chce jednat, zprostředkovat a pracovat na řešení, které bude prospěšné pro oba manželky a máte recept na katastrofu.

Obvykle se jedná o manželku, která se chová v takových situacích. Mají silný smysl pro spravedlnost, zpochybňují nepřátelské chování svého manžela a kvůli tomu jsou v nevýhodě, pokud jde o ochranu právně a emocionálně během rozvodu.

Manžel / manželka, která je peklo vyhnutá, bude neustále vytvářet tření nebo konflikt a ošetřující manžel bude reagovat pokusem o uklidnění a řešení problémů.

Manželský partner si neuvědomuje, že manžela "vyhraje za každou cenu" nemá zájem o řešení. Jedná se o vytvoření a udržení konfliktu. Nakonec manželský partner hraje roli v cyklu vysokého konfliktu tím, že nedosáhne této realizace.

1

Proč se objevuje maligní rozvod?

Pokud se člověk cítí zraněný, opuštěný nebo vyloučen, může to vyvolat to, co Dr. Banschick označuje jako "charakteristické pasti" nebo primitivnější a méně zdravou cestu k fungování. Přemýšlejte o tom, že někdo emočně ustupuje, když čelí emocionální bolesti nebo traumatu. Problém je, že toto ústup nebo regrese nevyvolává to nejlepší v osobě.

Pro některé z nás existují traumatické životní události, které nikdy neskončíme. Vzpomínky na tyto události zůstávají u nás a když nastane nová, podobná traumatická událost, můžeme se vrátit zpět k předchozí události. Slyšel jsem lidi říkat: "Chová se jako teenager." Mohl by to být proto, že během jeho dospívání zažíval nějaké trauma a trauma z rozvodu způsobila, že se vrátil do té doby v jeho životě a choval se podobným způsobem?

Regrese může způsobit, že lidé reagují různými způsoby, mohou spadat do jedné nebo více "pasti", které vedou k malignímu rozvodu.

Níže uvádíme stručný přehled některých těchto chování.

4 typy osobnosti a vysoký konfliktní rozvod

1. Oběť: Tato charakteristická pasti ovládá jistota a nespravedlnost toho, že je poškozen. Věří, že s vámi ztratila drahé roky, nebo že jste neschopní mít s dětem něco společného kvůli tomu, co jste udělali. Oběti jsou paradoxně nemilosrdné v tom, že jsou oběťmi někoho, kdo podle nich ublíží.

2. Kontrola Freak: Pravděpodobně vždycky ovládal během vašeho manželství a kvůli regresi se stal mnohem horším. V těchto případech je kontrolní vzteklý opravdu velmi úzkostlivý, ale řídí ho tím, že plánuje všechno tak, aby nemohl prohrát. Může vás postavit a pak dokumentovat vaši "neschopnost", přinášet bohaté poznámky k soudu, abyste dokázali, jak je schopný a jak nezodpovědný jste.

3. Narkissista: Tato pastička znaků nese stejný název jako porucha osobnosti. Narkist je zcela sebestředný a seberealizující. V takovém případě měl váš manžel pravděpodobné narcisistické tendence před rozvodem. Nyní vaše bývalé se vrátilo do vážnější formy narcismu. S rozvodem zcela odmítá všechny vaše potřeby nebo všechny roky oddanosti a vzájemné společnosti, které jste postavili společně.

4. Avenger: Tato charakteristická pastička je velmi nebezpečná a může být přirozeným rozšířením oběti, kontrolního freaku nebo narcisistu - pokud je přijata do extrému. Mstitelka nechce jen vyhrát, chce, abys prohrál. Nebude spokojena, dokud neublížíte.

Jak zvládnout zhoubný rozvod 

Takže co uděláte, pokud se ocitnete v právním procesu rozvodu s manželem, který odmítne vyjednávat? Vaše touha dospět k spravedlivému rozvodovému řešení by mohla být právě ta věc, do které se dostanete. Musíte bojovat s ohněm.

Nepředpokládáme, že se uchýlíte k špinavým rozvodovým trikům, ale doufáme, že se budete vyzbrojit řádným právním poradcem, dostat sebe a vaše děti do terapie a pokud se boj stane příliš emocionálně a být ochotný se vzdát boje a pohybovat se na svůj život.

Pravdou je situace; systém Rodinného soudu je založen ve prospěch manžela, který má vyhrát. Soubor Family Court System je o definování vítěze a poraženého. Nikdy se nedopusťte chyby, že byste věřili, že soud bude mít emocionálně narušeného manžela zodpovědný. Vaše nejlepší sázka je vyjednávat, a pokud to nefunguje, odejít.

1

About

Check Also

17 Bizarní a veselý rozvod a manželské zákony

Rozvod není nikdy příjemným zážitkem. Nějak se obě strany musí dohodnout a řídit se zákony …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − 6 =