Home / Rozvod / 5 věcí, které potřebujete vědět o společném rozvodu

5 věcí, které potřebujete vědět o společném rozvodu

5 věcí, které potřebujete vědět o společném rozvodu

K rozvodové spolupráci dochází, když jsou manželé schopni uzavřít dohodu s tím, že půjdou rozvodový soud.

Rozvedení manželé se musí rozhodnout, jak chtějí postupovat, a zda budou potřebovat pomoc od advokátů, mediátorů a dalších rozvodových profesionálů.

Některé páry skončí v zdlouhavé, vysoce konfliktní situaci s právníky zastupujícími obě strany a snaží se získat vše, co mohou získat.

Zatímco ostatní se budou moci dohodnout na tom, jak rozdělit majetek a sdílet péči o děti. Mohli by potřebovat pomoc pouze při přípravě právních dokumentů k dokončení rozvodu. Mnoho párů upadá uprostřed a bude potřebovat pomoc prostředníka, aby dospěli k dohodě o konečné dohodě.

Páry, které mají rozdílné názory na otázky, jako je rozdělení majetku, opatrovnictví dítěte nebo manželská podpora, mohou projít společným rozvodem také tím, že najímá mediátora, který pomůže vyřešit případné spory. Všichni máme na výběr, jak bude náš rozvod pokračovat. Kolaborativní rozvod je přínosem pro všechny zúčastněné a není využíván pouze těmi, kteří se plně shodují na všech otázkách.

Jak funguje společný proces?

Kolaborativní rozvod je proces, ve kterém vy a váš manžel vyjednáváte s přijatelnou dohodou s nějakou odbornou pomocí. Vy a váš manžel si každý najmete speciálně vyškoleného spolupracovníka, který vám poradí a pomůže vám při vyjednávání dohody o vypořádání.

Setkáváte se samostatně s vlastním advokátem a čtyři z vás se setkávají pravidelně. K rozvodu v rámci spolupráce mohou být zapojeni i další odborníci, jako například specialisté péče o dítě nebo účetní.

Obvykle oba manželé a jejich advokáti podepisují dohodu, která vyžaduje, aby advokáti odstoupili z případu, pokud nedojde k vypořádání a věc přejde k soudu.

1

Většina spolupracujících advokátů pro rozvod nebude zastupovat vás, pokud skončíte v rozvodovém soudu. Budete muset najít více protivníka advokáta.

Pokud se vám podaří dosáhnout dohody, nakonec budete mít kontakt s soudním rozhodčím pro rodinné soudy, aby mohl podepsat dohodu. Prostřednictvím spolupráce můžete tento kontakt udržovat stručné a zvládnutelné. Jakmile bude dosaženo dohody o všech otázkách, právní část rozvodu je jednoduchý, nesporný postup, který nevyžaduje soudní nebo soudní slyšení o důkazních materiálech a předběžných manévrech, jako jsou výslechy a zveřejnění.

Jak pomáhá spolupráci v rozvodu?

Spolupráce může omezit konflikt a náklady na rozvod pět způsobů. Vy a váš manžel můžete:

1. Stabilizujte svou situaci prostřednictvím dočasné dohody.

2. Výměna všech potřebných informací dobrovolně.

3. Souhlasíte s právními postupy, které snižují náklady a zjednodušují proces.

4. Vyjedněte dohodu, která pro vás bude fungovat.

5. Přijďte k dohodě o tom, jak bude pojednáno o problému po rozvodu.

Ať už používáte přístup založený na spolupráci od začátku svého rozvodu nebo jen z části, ušetříte peníze a čas. A co je nejdůležitější, dostanete rozvodový proces s vaší důstojností a morálními standardy neporušenými.

1

About

Check Also

Jak přestat hádat s vaší Ex

Někdy začíná obviněnou hlasovou zprávou nebo obzvláště negativní textovou zprávou. Jindy to vše, co je …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

72 + = 75