Home / Rozvod / 5 Chyby při péči o dítě Jediní rodiče udělají

5 Chyby při péči o dítě Jediní rodiče udělají

Jít na soudu, aby bojoval za péči o dítě, je emocionální čas. A mnozí jediní rodiče dělají chyby prostě proto, že si nejsou jisti, co mají dělat, a jsou snadno ovlivňováni přáteli a členy rodiny, kteří mají dobré znalosti, ale mají jen málo nebo žádnou zkušenost se soudy. Zde jsou pět nejběžnějších chyb v péči o dítě rodičů, spolu s tipy, jak se jim vyhnout:

Podnikatelka at table with head resting on hand

Thomas Barwick Getty

Jedna z nejnebezpečnějších chyb, které můžete udělat, je nechat vaši ex vědět, co máte v úmyslu udělat nebo říct u soudu. Buďte opatrní, s kým mluvíte o vašem případě, společensky. Nikdy nevíte, kdo může přenést informace zpět vašemu bývalému, myslí si, že vám mohou pomoci vyřešit věci mimo soud - když vše, co skutečně dělají, je oslabení vašeho případu. Osoba, se kterou chcete strategizovat, je váš právník.

02
z 05

Provedení vašeho případu péče o dítě o tom, jak se vám to nepodařilo

Mohou existovat nějaké paralely mezi tím, že je nepozorný, nedbalý partner a je podřízeným rodičem. Ale v okamžiku, kdy se pokusíte u soudu podat tento případ, představíte se soudci jako někoho, kdo je hořký a rozzlobený - a kdo nemusí být vůbec ochoten spolupracovat s vaším bývalým. V některých situacích budou soudy tuto záležitost používat jako důvod k udělení péče druhému rodiči: přesně to, co jste na prvním místě.

03
z 05

Umožňuje emocím řídit vaše rozhodnutí

Je přirozené, že vaše emoci jsou v tomto okamžiku vysoká, ale musíte omezovat a zastavit se před tím, než tyto emoce povede k rozhodnutí. To se stává poměrně často, když se členové rodiny zapojí a začnou vás otěhotněvat, abyste se vydali na další rodičovský čas nebo více podpory dětí. Nenechte se vyvíjet tlak od ostatních způsobit, abyste vybrali rozhodnutí, o kterých byste mohli litovat - jako by se obrátila rozumně přátelská situace do ošklivé, sporné bitvy dítěte. Abyste tomu předešli, konzultujte s advokátem vždy, než změníte kurz a požádáte o další.

04
z 05

Pokoušíte se mluvit o své děti

Stejně tak může váš případ o to, jak děti potřebují, může také vyhnout. Z pohledu soudu vaše děti potřebují oba vám, a jakýkoli pokus naznačit, že vaše děti potřebují vás, nebo vás chtějí víc než vaše ex, by vás mohly negativně osvětlit. Pokud si myslíte, že vaše děti chtějí mluvit samy za sebe, poraďte se s právníkem předem o zákonu o péči o dítě ve vašem státě. Obecně platí, že soudy jsou ochotny slyšet děti od 13 let, ale konkrétní pravidla a kritéria se liší podle státu.

05
z 05

Pasivní přístup k celému zážitku

Dokonce i když najmete vynikajícího právníka, jednoho s vynikajícími zkušenostmi, kteří pomáhají klientům získat péči, nikdy byste neměli pasivně sedět a výsledek svého případu byste měli dát úplně do rukou někoho jiného. Záleží jen na vás, abyste provedli výzkum o vašem státě, o vašem kraji a dokonce o soudci, který vám byl přidělen. Pracujte stejně těžko, jako kdybyste se zastupovali u soudu, pro se. Pokud zjistíte, že dvůr silně upřednostňuje společnou fyzickou vazbu, může například pomoci řídit diskusi s vaším právníkem a zajistit, že nebudete o svém případu litovat později. Podobně se ujistěte, že veškeré vaše dokumenty jsou včas zapnuté a že jste přítomni při každém slyšení. Ukázat své odhodlání tímto způsobem může mít silný dopad!

1

About

Check Also

Vyhledejte služby podpory dětí ve vašem státě tímto seznamem

Podle hlavy IV-D zákona o sociálním zabezpečení z roku 1975 musí mít každý stát a …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1