Home / Rozvod / 17 Bizarní a veselý rozvod a manželské zákony

17 Bizarní a veselý rozvod a manželské zákony

17 Bizarní a veselý rozvod a manželské zákony

Rozvod není nikdy příjemným zážitkem. Nějak se obě strany musí dohodnout a řídit se zákony stanovenými jejich zemí. Rozvod se na celém světě zachází zcela jinak. Rozvodné zákony jsou v některých zemích velmi zvláštní a v některých případech velmi nespravedlivé. Náš výzkum zjistil, že v Americe a po celém světě existuje velké množství podivných a veselých rozvodových zákonů. 

1. Můžete obvinit třetí stranu

V sedmi amerických státech včetně Mississippi a Nového Mexika je možné obvinit třetí osobu z rozpadu manželství.

Osoba, která je obviněná z toho, že zničí manželství, může být žalována za velké částky peněz. Říkají tomu teorie "odcizení náklonnosti". Je však zapotřebí důkaz. Horký manžel musí nějak dokázat, že zapojení druhé osoby způsobilo, že manželství selhalo. To je pravděpodobně důvod, proč je v Americe tolik soukromých vyšetřovatelů.

2. Nepodléhá zákonům.

Je to docela běžné, aby jeden z manželů nebyl spolu se svými in-zákony. Mnoho žen má křehký vztah se svými tchyny a ne všichni muži dostanou pečeť souhlasu od rodičů jejich dcery. Zákon v oblasti Wichita v Kansasu byl vytvořen, aby povzbudil každého, aby se mohl vydat a hrát šťastné rodiny. Manželé nebudou moci rozvést, pokud je důvodem rozvodu, druhý manžel se s tchýní zacházel špatně. 

3. Pokud se váš partner ocitne naštvaně

V New Yorku dostanete rozvod, pokud dokážete, že váš partner se zbláznil.

Duševní rozpad jednoho manžela je postačující pro to, aby se druhý z manželství vzdálil. Musí však být po celou dobu manželství duševně nemocná po dobu nejméně pěti let. Pět let je dlouhá doba k životu s někým, kdo má vážné problémy s duševním zdravím, a musíte se o ně postarat i poté, co jste rozvedení.

4. Pokud jste se oženili v odvaze.

Jste na opilé noci ven a vaši přátelé se opovažují, abyste se vzali, abyste to udělali, jen za vtip. No, neboj se, jestli se to stane v Delawareu, můžeš být zrušena. To bude uděleno, pokud jedna nebo obě strany uzavřely manželství jako jest nebo odvahu. Jedná se o zákon, který jasně povzbuzuje lidi, aby se oženili prostřednictvím hlouposti! 

5. Ukončení vašeho současného manželství tím, že si někoho jiného

Domorodé ženy v Austrálii mají to štěstí, že mají různé možnosti, pokud si přejí rozvod. Mohou se pokusit a přesvědčit svého manžela, aby se rozvedl, nebo by se prostě mohli jen oženit s někým jiným. Mohou utíkat s jiným partnerem a jejich současné manželství bude okamžitě ukončeno. To se zdá být docela snadný způsob, jak se dostat z manželství, ale pak se pravděpodobně budete oženit s další osobou příliš rychle a nakonec se rozvedete je stejně.

6. Living Apart automaticky ukončí vaše manželství

Všichni Eskimo lidé musí dělat, pokud jsou nemocní, že jsou ženatí, prostě žijí odděleně. Pokud žijí od sebe, může být jejich manželství ukončeno, je to tak jednoduché. Pokud by to bylo povoleno v jiných zemích, rozvodové sazby by byly mnohem vyšší. 

1

7. Ženy musí čekat šest měsíců, aby se znovu rozvedli po rozvodu

Existuje několik divných zákonů o rozvodu v Japonsku.

Zejména to je pro muže rozhodně příznivější. Ženy musí počkat nejméně šest měsíců, než se po rozvodu mohou vzít znovu, ale tento zákon se nevztahuje na muže. Mohou se znovu vzpamatovat kdykoli chtějí. Další japonský zákon dovoluje staršímu bratrovi požádat přítelkyni svého mladšího bratra o ruku v manželství, ale oba musí souhlasit. 

8. Manželka může mít rozvod, pokud nemá čerstvou kávu

Tento veselý rozvodový zákon je skutečně brán v Saúdské Arábii. Věřte tomu nebo ne, žena může požádat o rozvod, pokud jí manžel nedodá čerstvou kávu. Pokud nedostanou svůj kofein opravit, tak to je. Zjevně čerstvá káva je klíčem k šťastnému manželství v Saúdské Arábii. Dává nový význam "důvodům" pro rozvod.

9. Dámy, nedělejte falešné zuby, aniž byste se zeptali svého manžela

To musí být jedním z nejkrásnějších manželských zákonů na světě.

Muži se mohou rozhodnout ukončit sňatek, pokud jejich žena dostane falešné zuby, aniž by jim to řekla. Ženy ve Vermontu se očekávají, že dostanou vše od svého manžela, než investují do falešných zubů. Všichni víme, že čestnost je důležitá v jakémkoli manželství, ale jsou to falešné zuby opravdu tolik, co se děje?

10. Oženit se s někým, kdo už není naživu

To je rozhodně nejvzácnější a nejchytřejší manželský zákon. Není to zákon rozvodu sám o sobě, ale musel být zahrnut, protože je tak zvláštní. Ve Francii je povoleno posmrtné manželství. Pokud se jeden z lidí, který se oženil, je již skutečně mrtvý, pak je to v pořádku. Nechtěli by si, aby si říkali, s kým jsou ženatí, aniž by byli přítomni? To se děje od první světové války, když mnoho lidí bohužel ztratilo své partnery ve válce. Zdá se, že ve Francii jsou stovky žádostí ročně. Co se stane, když chtějí rozvod?

11. Napište na kus papíru, že jste ženatý

Další zvláštní a zdánlivě zbytečný zákon, který existuje v Monaku, spočívá v tom, že musíme na papíře napsat oznámení. Jediné, co musíte udělat, je napsat poznámku oznamující svatbu a postavit ji na místní radnici. Nemůžete je však po jednom dni odebrat, musí zůstat tam alespoň 10 dní, což musí zahrnovat i dvě neděle. Pokud páry to neudělají, jejich manželství se nemusí počítat. 

12. Fazole, jablka, maso a příze udělí rozvod.

Jeden z nejzábavnějších rozvodových zákonů na světě, který ještě nebyl vyřazen, spočívá v tom, že se člověk může rozvést svou ženu, dokud ji opustí o 10 liber sušených fazolí, 5 kilogramů sušených jablek, příze, s níž se plete jeden rok za punčochy. "Jaký veselý způsob, jak ukončit manželství. Určitě by žena raději získala polovinu svých manželů a majetku, ovšem v Tennessee stačí ovoce, zelenina, maso a příze. 

13. Žádný minimální věk pro manželství

Je smutné, že v Saúdské Arábii neexistuje minimální věk pro manželství. To znamená, že dokonce i děti a děti mohou být oddána, než dokonce pochopí, co je manželství.

Soud v Saúdské Arábii v roce 2008 popřel dívku z pouhých osmi let rozvod od svého manžela, který byl 58 let. 

14. Rozvod není povolen, žádné výjimky

Ve vybraných místech včetně Vatikánu a Filipín není rozvod ani povolen. Manželství je tak posvátné, že nemůže být ukončeno. Odebrání je však povoleno, ale je obtížné dokončit. 

15. Nemůžete si vzít stejnou osobu čtyřikrát

V Kentucky máte možnost si vzít stejnou osobu třikrát, ale ne čtyři. Kdo by se oženil a rozvedl nějakou osobu třikrát? Jistě po prvním nebo dokonce druhém rozvodu jste možná zjistili, že nejste ochotni být spolu.

16. Rozvod bez poruchy není povolen; Musí to být důvod

V Anglii musíte najít důvod pro rozvedení. Zákon o rozvodu bez porušení vůle neexistuje, takže spousta párů se musí pokusit o určitý důvod, proč se rozvedou, kromě toho, že se navzájem nelíbí. 

17. Je v pořádku, abych si vzal rodiny...

Překvapivě se lidé v Alabamě stále mohou legálně oženit s členy své rodiny. 

1

About

Check Also

6 tipů pro obnovu citové přílohy po záležitosti

Ať už je to fyzické nebo emocionální, záležitosti vytrhují tkaninu manželství. Příběh může mít pocit, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 3