Home / Rozvod / 10 prokázaných disciplín pro jednotlivé rodiče

10 prokázaných disciplín pro jednotlivé rodiče

Jako jediný rodič nesete výhradní odpovědnost za disciplinování svých dětí, formování jejich chování a pomáháte jim dělat dobré volby, každý den. Nemůžete spoléhat na to, že by někdo jiný tam byl, aby vás podpořil, nebo vám pomohl při výběru nejvhodnějších důsledků, když je potřeba disciplinární opatření. Abyste tak mohli učinit rychlé, správné rozhodnutí, musíte si vybrat "nástrojovou sadu" efektivních strategií pro děti. Následující disciplína, používaná v souvislosti s milým vztahem rodič-dítě, vám pomůže pozitivně ovlivnit chování vašich dětí:

Matka and daughter talking

Ryan McVay / Photodisc / Getty Images

Testování vašich limitů je zdravou součástí růstu a vývoje vašich dětí. Abyste byli účinným disciplinářem, musíte mít k dispozici herní plán před špatně. Jaké jsou vaše očekávání? Vytvořte soubor 3-5 pravidel disciplíny dítěte, které platí ve všech situacích. Jedná se o "pravidla domu", která platí vždy (i když nejste doma). Kromě toho, věnování času k příležitostnému přezkoumání těchto základních pravidel dohromady posílí vaše očekávání a pomůže zvýšit povědomí vašich dětí o jejich chování.

02
z 10

Použijte chválu k vaší výhodě

Pravá chvála má silný vliv na chování vašich dětí, stejně jako jejich celkové sebevědomí. Bez ohledu na to, jak kavalír vaše děti se mohou objevit, skutečně touží po vašem souhlasu a uznání jejich úspěchů. To zahrnuje i jejich úsilí tvrdě usilovat o to, aby se řídily vašimi pokyny, a tak je třeba říct, že jste si toho všimli. Vyzkoušejte příležitosti, jak je každý den chválit.

03
z 10

Vytvoření pevného a vážného tónu hlasu

Pro nás, jako rodiče, je důležité, abychom si uvědomili, že zvedání našich hlasů nebo výkřiky jen učí naše děti, aby nás naladily. Místo toho rozvíjejte vážný tón, který můžete zapnout, když chcete, aby vaše děti věděly, že máte na mysli práci. Tento hlas je pravděpodobné, že je nižší nebo nižší než váš pravidelný hlas. Zvláště je efektivní zapnutí tohoto "pevného" hlasu, když vydáváte varování.

04
z 10

Nastavte hranice

Někdy se naše děti chovají špatně, protože chtějí, abychom jim řekli, kde je "linka". Komunikace hranice sděluje vašemu dítěti, že si myslíte, že je schopen řídit své vlastní chování v určitém kontextu. Můžete například říci: "Můžete hrát venku, ale musíte zůstat na zahradě." Stanovení hranic posiluje naše očekávání a posílá našim dětem zprávu, že jsme přesvědčeni, že jsou schopni dělat to, co požadujeme.

05
z 10

Přesměrovat / oddělit

Někdy nejvhodnější reakce na dětskou disciplínu jednoduše přesměruje pozornost vašeho dítěte. To je obzvláště užitečné, když se zabýváte rivalitou sourozence nebo malými dětmi, které vyjadřují svou vlastní zvědavost, na rozdíl od přímého nesouhlasu s vašimi směry. Například, pokud nechcete, aby vaše batole stlačilo tlačítka na klávesnici, přesměrovalo jeho pozornost na jinou věkovou hračku. "Disciplinování" vašeho dítě tímto způsobem poskytuje novou příležitost k úspěšnému chování.

06
z 10

Ignorujte to

Někdy můžete jednoduše ignorovat špatné chování a vaše dítě se naučí modifikovat to sám. Například pokud je vaše dítě na trhu, zkuste říkat "neslyším vás, když budete kňourat", a pak je opravdu ignorovat, dokud se kňučení nezastaví. Zanedlouho si uvědomí, že nejlepším způsobem, jak udržet vaši pozornost - což je to, co chtějí! - je omezit nepříjemné kňučení.

07
z 10

Časový limit

Time Out může být efektivní strategie pro děti. Znamená to jednoduše odstranit dítě ze situace po určitou dobu. Vyberte místo, jako je například speciální židle, abyste se stali Vaším časovým bodem. Obecné pravidlo je jedna minuta časového odstupu za rok věku. Například tříletá osoba by byla v časovém odstupu tři minuty. Hlavním klíčem pro efektivní využití této strategie je zabránit tomu, aby se vaše dítě v rozhovoru během Time Out zapojilo! Můžete také zjistit, že je užitečné používat časovač kuchyně, který vám počítá minuty.

08
z 10

Ztráta oprávnění

Odstranění oprávnění je dalším silným nástrojem pro děti. Když vaše děti začnou překonávat efektivitu tradiční strategie Time Out, můžete začat uvádět hračky v Time Out. Vzhledem k tomu, že děti rostou, může se to změnit tak, že odstraníte oprávnění k videohry nebo dokonce omezujete oprávnění používat oblíbené položky oděvu. Budete překvapeni, jak efektivní může být tato strategie! Kromě toho je užitečné posílit rozdíl mezi "výsadami" a "právy", když používáte tuto strategii.

09
z 10

Přírodní důsledky

Někdy je nejlepší, když necháte přirozené důsledky jednání vašeho dítěte sami pro sebe. Pokud se vaše předškolní mládež dostává do uvěznění ve škole, protože mluví zpátky s učitelem, nezasahujte a nepokoušejte se zajistit vhodnější trest. Místo toho nechte své dítě zažít zneklidňující výsledek přirozených důsledků. Někdy je to ta nejlepší "lekce" sama o sobě.

10
z 10

Modifikace chování

Modifikace chování je, když pomůžete vašemu dítěti uvědomit si určité chování tím, že zaznamená jejich průběh v grafu nebo kalendáři. Pokud například chcete, aby vaše děti převzaly větší odpovědnost za čištění zubů, můžete v koupelně uveřejnit tabulku modifikací chování, kde si mohou při každém zapamatování přidat zaškrtnutí. Mohli byste souhlasit s tím, že po deseti kontrolách obdrží speciální ošetření nebo odměnu, jako například jít do parku nebo společně hrát hru. Jako nástroj disciplíny pro děti může být změna chování silnou volbou pro uložení efektivních disciplín.

1

About

Check Also

Jak reagovat na falešné obvinění z domácího zneužívání

Mám bratrance, který prochází rozvodem. Jeho manželka tvrdila, že ji zneužívá a byla mu udělena …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − 10 =