Home / Puberťáci / Top 5 důvodů, proč by měla mládež hlasovat

Top 5 důvodů, proč by měla mládež hlasovat

Žijete v demokracii, a to znamená, že máte slovo v tom, kdo řídí vaši zemi, a kvůli tomuto privilegiu získáte také slovo o tom, jak je vaše země provozována. Je velmi snadné být blasé o vašem právu volit a mít postoj ďábla-může-péče, ale neměli byste tuto velkou čest vyrazit tak rychle.

 

Hlasování stojí za to

Ujistěte se, že registrace může být trochu děravá a ano, musíte vyrazit do volebního místa v den hlasování, abyste vytáhli páku, která trvá nějaký čas z vašeho dne a může vás stát pár dolarů za plyn, ale zda víte to nebo ne, to jsou velmi nízké ceny za zaplacení volebního práva.

Když žijete v demokracii, narodíte se s právem mít hlas ve vládě. V některých zemích lidé doslova umírají, aby mohli hlasovat a změnit. Jako kdyby umíralo hlasovat, neříká to všechno pět důvodů, proč by každý vhodný mladík měl dostat ven a hlasovat.

 

Hlasování mládeže je často podceňováno

Ano, je to pravda; trendoví analytici, kteří řeknou stranám, že dokáží zaměřit své reklamní dolary a snahu o public relations tradičně na trh mládí. Proč? Protože smutná realita je, že volební rok po volebním roce je procentní podíl oprávněných mladých lidí, kteří se skutečně registrují a hlasují, ve srovnání s jinými demografickými skupinami.

To neznamená, že trh s mládeží není síla, ale to prostě znamená, že není hlavním motivátorem při přípravě kampaní a předvolební reklamy. Stejně jako každý vzpomínaný vzpurný mladý člověk je přirozené, co dělat, jít proti zrnu a udělat nečekané.

Držte je na prstech, šokujte je do 21. století a vystupte a hlasujte!

 

Nejčastější problémy jsou také problém mládeže

Válka v Iráku (mladí vojáci jsou umírajícími), financování vzdělávání, programy zaměstnanosti a odborné přípravy, přístupná zdravotní péče a reprodukční práva jsou jen některé z aktuálních horkých témat, které přímo ovlivňují kvalitu vašeho mladého života.

1

Zamyslete se nad budoucností a světem, které budete zdědit jednou a můžete přidat ekologické obavy, spotřebu fosilních paliv, zemědělství a financování hospodářských zvířat a seznam bude jen delší.

Přidejte všechny problémy, které jsou blízké a drahé k vašemu srdci na osobní úrovni a seznam se stává trochu ohromující. Pokud nebudete hlasovat, budete účinně bavit svou schopnost mít jakýkoli vliv na to, jak tyto problémy hrají ve vašem světě. To je jen chromý!

 

Demokracie funguje pouze tehdy, když pracujete

Jo, jo, jo, tenhle je starý, ale hej, dejme tomu, je to dobrá. Vláda lidu, protože lidé prostě nemohou pracovat bez lidí. To je jednoduchý fakt. Stejně jako auto bez motoru nebo počítač bez pevného disku je demokracie bez voličů jen schránkou.

I když je snadné si myslet, že jeden hlas nerozlišuje, pravdou je, že každý hlas se počítá. Vzpomínáte si na skandál Gore vs. Bush na Floridě? To bylo rozhodnuto malým počtem hlasů.

Musíte si vzpomenout, že jako jednotlivec se vaše hlasování může zdát být jen o něco víc než šepot, ale když se vaše hlasování kombinuje s hlasy ostatních, kteří sdílejí vaše názory, stává se hlasem. Čím více hlasitě volí hlasatelé, tím hlasitěji roste hlas.

Vyjděte tedy a hlasujte pro mládež.

 

Nehlasujte, neformujte se

Pokud nehlasujete, nemáte opravdu právo stěžovat si na vládní rozhodnutí, která se vám nelíbí bez ohledu na to, kolik toho skutečně sát. Pokud existuje jedna věc, která je pro nás skutečně nepríjemná, je to nekonečné rozpačitě se špatnou politickou politikou současné vlády, která se hádá z úst oprávněných voličů, kteří se nikdy neobtěžovali hlasovat.

Pokud nevolíte, znamená to, že se vám nelíbí, jak je vaše země provozována, takže pokud se vám nestará, kde máte pocit, že se můžete stěžovat, když se něco stane, že se vám nelíbí? Pokud nehlasujete, nemáte opravdu žádné stížnosti na nic, co vláda dělá.

Pokud jste jako většina mladých lidí, máte rád stěžovat si a mít to do výtvarného umění.

Chcete mít právo si stěžovat, když jsou pravomoci, které mají opravdu hanebné rozhodnutí? Pak musíte uplatnit své právo volit.

 

Hlasujte, protože můžete

Hlasování je obrovský dar. Mladí lidé stejně jako vy v jiných zemích skutečně bojují a dokonce umírají za toto právo; právo, které tolik mladých lidí v demokratických zemích považuje za samozřejmé. Měli byste hlasovat, protože můžete, pokud se nemusíte jednoho dne probudit v zemi, kde nemůžete. Dost bylo řečeno!

Potřebujete více informací? Registrace pomoci? Pochopení registračních lhůt ve vašem stavu? Jen chcete znát problémy? Podívejte se na tyto jemné webové stránky vytvořené s ohledem na mládí.
Nejčastěji hlasující webové stránky mládeže

1

About

Check Also

Kreativní způsoby, jak říkat “Miluji tě”

Pustit L-bombu na někoho může být děsivá věc. Jaký je nejlepší způsob, jak říkat "Miluji …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

92 − = 90