Home / Puberťáci / Jak být Street Smart – Tipy na pobyt před zápasem

Jak být Street Smart – Tipy na pobyt před zápasem

Myslíš, že jsi ulička inteligentní? Dokonce i když jste škola ve škole, můžete stále být bezradní, pokud jde o získání od bodu A do bodu B (a pak bezpečně navigace kolem bodu B, když se tam dostanete).

Nenechte se chytit na zvláštním místě bez těchto základních bezpečnostních tipů. Mohlo by to být rozdíl mezi tím, že se vrátíte domů a budete uneseni (nebo víte, prostě ztrácíte peněženku.)

Mladý woman sitting on the floor looking at map on laptop

Westend61 / Getty Images

Než se vydáte do neznámé oblasti, přejděte do Mapy Google, abyste si vybrali cestu a vytiskli ji. (V některých městech mají pokyny pro jízdu, procházky, veřejnou dopravu - dokonce i pro cykloturistiku.) Můžete také použít GPS telefon pro navigaci. Ujistěte se, že jsou v telefonu zapnuty služby určování polohy, pokud se ztratíte.

02
z 10

Zjistěte, kde je vaše věc

Žena checking her purse, Paris, Ile-de-France, France

Fabrice LEROUGE / Getty Images

Nikdy nenechávejte z vašeho pohledu kabelku, batoh ani nákupní tašky. Přeneste peněženku do předního kapsy (nikoli do zadní kapsy) nebo do peněženky, kterou držíte blízko těla. Udělejte si duševní poznámku o všech vašich základních potřebách - jako je váš telefon a peněženka - a ujistěte se, že je máte po celou dobu. Zábavný den se může stát nejhorší bolestí hlavy vůbec, pokud si uvědomíte, že jste něco nechali za sebou (nebo horší, pokud to vyzdvihne kapsář).

03
z 10

Vždy noste telefon

mobilní, pohybliví

Jeff Turner / Flickr / CC BY 2.0

Nikdy neopouštějte doma bez mobilního telefonu: je to váš záchranný článek, pokud se ztratíte, a může vás spojit s policií v případě nouze. Také se ujistěte, že vaše telefonní čísla "V případě nouze" jsou v telefonu naprogramována speciálním kódem "ICE", který označuje, že by jim policie měla zavolat, pokud vás ublíží. Pokud nemáte telefon, pak se ujistěte, že cestujete s někým, kdo to dělá.

04
z 10

Nevěřte (téměř) všem

Dospívající Girl Sleeping On The Street Being Given Money

Daisy-Daisy / Getty Images

Nemusíte být paranoidní ohledně každého cizince, kterého vidíte, ale vězte, že v každém městě jsou špatná vejce. Pokud se přátelský cizinec snaží zapojit vás do nudné konverzace, jejich partner by mohl použít okamžik k ukradnutí tašky. Pokud se k vám někdo přiblíží příběhem o tom, jak ztratili vlakovou jízdenku, téměř se určitě snaží vyvést z vašich peněz.

05
z 10

Vyberte si své ulice inteligentní

ulička

Ace Armstrong / Flickr / CC BY-ND 2.0

Pokud máte možnost volby mezi rušnou a opuštěnou ulicí, vyberte vždy rušnou ulici. Muggeri s větší pravděpodobností zaútočí na tmavé prázdné chodníky než na davy lidí. Navíc, pokud se něco děje na rušné ulici, tam jsou otevřené obchody a lidé, kteří slyší vaše výkřiky.

06
z 10

Cestujte v balíčcích

Nadšený friends taking selfie on bus

Caiaimage / Sam Edwards / Getty Images

Pokud mu to pomůžete, nenechte se nikam - zvlášť na neznámém místě - bez přítele nebo dvou. Pokud musíte jít sám, nezapomeňte někomu říct, kam přesně budete.

07
z 10

Nenechte svou hudbu vyrazit

Vlasy, Headphones

Sascha Kohlmann / Flickr / CC BY-SA 2.0

Není to nic špatného, ​​když posloucháte svůj iPod při procházce po městě, ale držte jej na dostatečně malém objemu, abyste mohli slyšet projíždějící auta a chodce. Zónování vás ohrožuje nehodami, útoky a zbytečnými ztrátami. To platí také pro textování při chůzi. Nedělejte to. Držte hlavu a věnujte pozornost lidem a věcem kolem vás.

08
z 10

Ignorujte všechny žertíky

Problémy in the relationship

Mixmike / Getty Images

Pokud někdo na vás něco kvílí nebo křičí, jen pokračujte v chůzi. Není smysl přeměňovat hloupý komentář na argument nebo horší. Pokud vás budou i nadále obtěžovat, nebo vás budou následovat, buď jděte do obchodu a řekněte někoho, nebo si sundáte telefon a zavolejte policii.

09
z 10

Nebuďte telefonem Zombie

Pickpocketing from the bag of a young woman outdoors

ViewApart / Getty Images

Telefonní zombie jsou tak zapojeni do svých rozhovorů nebo do super důležitých textů, které nesledují, kam chodí. Nejen, že jsou snadné cíle pro kapesníčky a muggery, ale také riskují, že narazí na další zombie telefonu.

10
z 10

Když je v pochybnosti, běží a křičí

Žena screaming in city

Tara Moore / Getty Images

Pokud budete postupovat podle tipů na této stránce, je docela nepravděpodobné, že se vám tam stane něco strašného. Pokud se ale někdo pokusí zaútočit na vás, vaše nejlepší volba je vstoupit do letového režimu: utečete co nejrychleji, když křičíte hlavou, a podívejte se na otevřené obchody nebo davy lidí, do kterých se dostanete. Útočník má mnohem větší pravděpodobnost, že z toho vyletí, než vás následovat.

Článek Aktualizováno dne Keisha Howardová

1

About

Check Also

Jak rodiče mohou pomáhat mladým dospělým, když Romance končí

Účastníková zpěvačka Randi Mazzella je spisovatelka na volné noze a matka tří. Ona hlavně píše …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

53 − = 52