Home / Péče o kůži / Tipy pro inteligentní péči o pleť pro černé muže

Tipy pro inteligentní péči o pleť pro černé muže

Tipy pro inteligentní péči o pleť pro černé muže

Jedna z nejlepších věcí, kterou může člověk udělat, aby udržel mladistvý vzhled, je péče o jeho kůži předčasně. Přestože péče o pleť je individuální recept, genetický make up často přispívá k určitým problémovým oblastem.

Vzhledem k její struktuře a vzhledu růstu mohou afroameričtí muži pravděpodobně bojovat s malými hrbolky na obličeji obecně známými jako vrozené chlupy nebo břichy, často z holení.

Afroameričtí muži jsou také náchylní k hyperpigmentaci (tmavé skvrny) a suché kůži. Než se zaměřujete na problematické oblasti, je nejdříve důležité diskutovat o základních nápadech pro péči o pleť a vytvořit tak správnou základnu.

Základy

Nejdříve je důležité určit typ pokožky, kterou používáte, abyste si mohli procvičit správnou denní péči o pleť. Typy pleti mohou zahrnovat normální, suché, mastné, citlivé a dokonce i kombinace typů. Na základě typu pokožky budete chtít zakoupit výrobky vhodné pro váš typ.

  • Umýt - Nejdůležitějším krokem v péči o pleť je správné mytí. Ráno a před spaním byste měli umýt, abyste odstranili nahromadění životního prostředí a trosky. Krémové čisticí prostředky jsou skvělé pro citlivou a suchou pokožku, zatímco pěnivé jsou potřebné pro mastné a normální typy pleti.
  • Oloupat - Existují chvíle, kdy praní není dostatečné k odstranění mrtvé pokožky nebo hluboce zapuštěných nečistot, například v černé kůži. Toto je, když se exfoliace stává důležitým krokem. Neměli byste odfarbovat denně, protože drhnutí může být příliš drsné na pokožce. Odlupujte jednou týdně nebo podle potřeby.
  • Tón - Kožní tonery jsou kapalina aplikovaná na obličej s bavlněnou kuličkou nebo podložkou. Toner pomůže odstranit po mytí poslední stopy nečistot po tváři a minimalizuje póry. Ujistěte se, že používáte jemnější toner na citlivou pokožku a zároveň použijte silnější přípravek na ztuhnutí v oblastech, jako je nos, kde jsou skvrny černé.
  • Navlhčit - Konečným krokem v rutině péče o pleť je neuvěřitelně důležité udržet váš obličej hydratovaný. Hydratace je životně důležitá pro udržení pokožky mladistvé a pevné a hydratační látky jsou zaměřeny na všechny druhy potřeb. Nezapomeňte použít samostatný zvlhčovač speciálně vyvinutý pro oči. Neměli byste zanedbávat delegátovou kůži kolem očí, neboť je to první místo, kde se typicky objeví jemné linie.

Trouble Spots

Hyperpigmentace - Ztmavnutí kůže v důsledku zvýšeného melaninu může nastat v důsledku různých důvodů. Jizva, akné, spáleniny, stejně jako některé nemoci mohou způsobit hyperpigmentaci pokožky. V důsledku toho je tmavší pigmentovaná kůže více citlivá na tento stav. Často se lidé domnívají, že potřebují uchýlit kožní výrobky, ale předtím je důležité s vaším dermatologem mluvit o předepsaných přípravcích obsahujících vitamín C, retinol nebo alfa hydroxykyseliny. Pokud máte pod očima tmavé kruhy, je to pravděpodobnější kvůli povrchové pigmentaci. V tomto případě možná budete potřebovat svěšovací krém předepsaný vaším dermatologem.

Nejdůležitější je zapamatovat si, že pokud jde o hyperpigmentaci, je třeba pečovat o ochranu pokožky před sluncem.

Mnoho lidí má mylnou představu, že africká americká kůže nemůže trpět poškozením sluncem, ale je důležité si uvědomit, že všechny typy pleti potřebují ochranu před škodlivými UVA a UVB paprsky. Ujistěte se, že používáte hydratační krém s SPF minimálně 15. Ochrana kůže před sluncem sníží vaše šance na získání tmavých skvrn na pokožce.

Suchá kůže - Když afroameričtí muži mají suchou pokožku, může vytvořit šedivý vzhled na pokožce, což znamená, že se nejen pokožka necítí dobře, ale ani nevypadá dobře. Začíná to s vašim praním na obličej. Nepoužívejte krém nebo odstraňovač čističe. Použijte jemnou a hydratační látku a myjte ji vlažnou vodou, protože horká voda může dále vysušovat kůži. Hydratujte pravidelně s dobrým hydratačním krémem, protože prevence je klíčová. Použijte olej bez hydratační látky, protože budete pravidelně hydrataci, protože nechcete ucpat póry.

Podívejte se na látku, která má přirozené přísady, jako je vitamín A a E a rutinně aplikujte. Zůstaňte na vrcholu hydratace a vyhnete se suché pokožce, popáleninovému vzhledu a zachováte jemné linie, které udržují mladistvou záře.

1

Vrozené vlasy - Ačkoli není výhradní pro afroamerické muže, vy bojujete velmi s vrozenými vlasy kvůli způsobu růstu vlasů z kůže. Když jsou vlasy ostře vyřezány z holení, dochází k ostrému okraji vlasů, jak se zvětšuje. Přidejte k tomu ostrému okraji tvar kudrlinky na růst vlasů a máte neuvěřitelnou pravděpodobnost, že se vlasy budou pokrčit zpět do kůže, což způsobí, že se vlasy budou rozvíjet dovnitř. Výsledkem rostoucích vlasů, bakterií a tekutin, které způsobují náraz do pokožky. Ujistěte se, že tyto chyby neprobíháte jako pupínek a snažte se ho vyndat, protože to způsobí pouze tmavé skvrny na kůži.

Dávejte pozor na správné způsoby holení, které by vám pomohly omezit zvětralé chloupky, ale kvůli vzoru růstu vlasů afrických amerických mužů musíte provést další kroky, abyste se vypořádali s tím, co se zdá jako probíhající bitva o hrbolce. Když se objeví nárazy, použijte teplý žínku a jemný odlupující prostředek, abyste jemně křupali po zapálené ploše. To by mělo pomáhat ulehčit a otevřít póry pro zvětšené vlasy, aby se dostaly na povrch. Budete také chtít pravidelně používat přípravek obsahující kyselinu glykolovou nebo salicylovou.

1

About

Check Also

Pravidla pro péči o pleť byste měli přestat

Můžete najít hodně dobře smyslu pro péči o pleť, která vám řekne, jak pečovat o …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 1 =