Home / Péče o kůži / Jak mořské řasy těží z kůže

Jak mořské řasy těží z kůže

Mořská řasa

Kreativní RF / Island efekty / GettyImages

Mořské řasy přicházejí v široké škále tvarů, barev a chutí. Mnoho lidí po celém světě si užije mořské řasy a najdete mnoho chutných receptů, které využívají toto zdravé řasy. Samozřejmě, že většina z nás ví o sushi, což je jediná potravina, která se těší na světě, že se spoléhá na sušené mořské řasy jako hlavní složku.

Zatímco někteří lidé požívají mořské řasy, jiní lidé rádi dávají mořské řasy na kůži, aby získali skvělé kožní výhody, které tato řasa nabízí. Mořské řasy mohou pomoci naší pokožce mnoha způsoby.

02
z 04

Výhody pleti a zdraví pro mořské řasy

mořské řasyShanaNovak.jpg

Getty Images / Shana Novak.
Výhody pleti z mořských řas

Mořské řasy mohou pomoci naší pokožce zvnějšku uvnitř i zevnitř ven. Pokud jíte mořské řasy nebo používáte produkt obsahující mořské řasy, můžete vidět spoustu přínosů pro kůži.

Výhody zdraví

Mořské řasy rostou v oceánu a jsou bohaté na antioxidanty, vlákninu a Omega-3 mastné kyseliny. To také má spoustu jódu, který průměrná americká strava může být nedostatek, stejně jako vitamíny B. Došlo k nějakému výzkumu o mořských řasách, které by naznačovaly, že by mohlo pomoci léčit cukrovku typu 2 a dokonce může prodloužit očekávanou délku života. Všechny tyto vlastnosti mohou pomoci pokožce zůstat zdravá a chránit ji před poškozením zvenčí.

Výhody kůže

Stejná směs vitamínů, minerálů, mastných kyselin a antioxidantů, které mohou tělo těžit, když jíte mořské řasy, může také pomoci pokožce při aplikaci mořských řas. Antioxidanty v mořských řasách pomáhají předcházet poškození volných radikálů pokožce a chrání před stárnutím pokožky. Kromě toho mohou mořské řasy zvlhčit a uklidnit pokožku. To je také dobré v boji proti akné. Mořské řasy najdete v takových produktech, jako je řasa Face Body Seaweed Clarifying Toner nebo Repechage C Serum Filtre Face Serum, která se aplikuje přímo na pokožku.

03
z 04

Těsnění těla z mořských řas

Mořská řasa body wrap

Kreativní RF / Amana Images Inc / GettyImages

Tělový zábal z mořských řas je velmi populární detoxikační léčbou v mnoha lázních po celém světě. Prach z mořských řas se mísí s oleji a esenciálními oleji, aby se vytvořila blátivá konzistence, která se pak aplikuje na exfoliovanou pokožku. Pak jste těsně uzavřeni fóliemi z mořských řas nebo plastovým obalem a necháte se uvolnit asi 30 minut. To je myšlenka, že mořské řasy vytáhne toxiny ve vašem těle a pokožce a může pomoci obecně dobře-bytí, zmírnit bolesti a bolesti dočasně.

Můžete snadno (ale nepořádně) udělat doma tělové zábal z mořských řas. Je to dobrý nápad k odlupování, než zabalíte kůži, abyste získali co největší užitek z obalu a mořské řasy mohly proniknout lépe.

Co budete potřebovat:

 • 1/2 šálku prášku z mořských řas (zde je v Amazoně levná volba)
 • 3-4 polévkové lžíce svého oblíbeného oleje (olivový, arganový, jojobový)
 • 2-4 kapky esenciálních olejů (volitelné)
 • Teplá voda
 • Plastový obal
 • Ručníky

Smíchejte prášek, olej a vodu z mořských řas až do požadované konzistence. Mělo by to být bláto, ne vodnaté. Po smíchání můžete přidat esenciální olej, pokud chcete.

Tip: Když vidíte, že pravděpodobně nemáte lůžko jako u lázní, můžete buď poskládat své postele plastovou, možná levnou sprchovou závěsnou látku, abyste ochránili své postele nebo podlahu před veškerým nepořádek, ať jste kdekoli ležící 30 minut.

Aplikace na pokožku:

Stojící na ručníku nebo dokonce ve sprše je ideální. Aplikujte směs na celé tělo, od pasu dolů (bude to špinavé). Po nanesení můžete zabalit oblasti pokožky plastovým obalem. S někým s touto pomocí vám to usnadní, zejména pro trup. Stačí udělat to nejlepší - plast se bude držet "bahna", takže nemusí být dokonalý žádným způsobem.

Jakmile jste zabaleny, položte na ručník a použijte další ručník, abyste se udrželi v teple. Pokud máte deku, o kterou se vám moc nelíbí, neváhejte se dostat pod kryty, abyste podpořili pocení. Pocení vám pomůže dále detoxikovat kůži.

Tip: Zatímco odpočíváte, zvažte umístění na okrajích nakrájených okurek, abyste snížili otoky.

Po 20 až 30 minutách:

Odstraňte obal a vezměte teplou sprchu, abyste všechny mořské řasy "bláto" opláchly.

04
z 04

Maska na tvář z mořských řas

Mořská řasa mask

Kreativní RF / Chris Gramly / GettyImages

Pokud je špinavý zábal na těle není vaším věcem, redukujte výše uvedený recept nejméně o polovinu nebo více a namísto toho vytvořte masku. Nechte masku zapnuto 15 minut a opláchněte vlažnou vodou.

Můžete také vytvořit jiný typ obličejové masky z mořských řas. Tento recept pochází od firmy XoVain:

Co budete potřebovat:

 • Několik listů mořských řas (dostatečné k pokrytí obličeje)
 • Vlažná voda

Co dělat:

 • Namočte listy z mořských řas ve vlažné vodě po dobu asi 5 sekund, dokud nejsou měkké.
 • Umístěte listy po celé tváři a vyvarujte se očí.
 • Počkejte asi 15 nebo 20 minut.
 • Lehce odlupujte.

Aktualizováno Hanah Tetro

1

About

Check Also

Olejnatá kůže – charakteristika mastné pleti

Pokud máte mastnou pleť, je pravděpodobné, že jste dobře věděli, že spadáte do této kategorie. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

25 − = 16