Home / Péče o kůži / 4 tipy k léčbě a vyvarujte se vyvrácených chloupků

4 tipy k léčbě a vyvarujte se vyvrácených chloupků

4 tipy k léčbě a vyvarujte se vyvrácených chloupků

Vrozené vlasy (nazývané také břity) jsou nevzhledné a bolestivé. Výsledkem je, když se oholené vlasy uvíznou uvnitř folikulu nebo se vrací zpět do kůže. To může způsobit zjizvení, zarudnutí a otok (jeho lékařský termín je Pseudofolliculitis Barbae nebo PFB).

Komplexní přístup, který zde navrhli moji kamarádi na Menscience, vyřeší ty nejtěžší podmínky nebo příležitostné vrozené vlasy. Budete muset sledovat všechny čtyři kroky v tomto režimu po dobu několika týdnů, abyste viděli výsledky.

 

Léčba s aktivními přísadami

  • Existuje několik produktů, které tvrdí, že pomáhají léčit chloupky, ale skutečností je, že kyselina salicylová je jedinou účinnou látkou, která může viditelně zlepšit břitvy. Je to dermatologická přísada, která odfarbí, zvlhčuje, odstraňuje póry a pomáhá předcházet infekci. Používejte přípravek po holení kyselinou salicylovou, takže zůstává na pokožce po celý den (viz níže).

 

  • Použijte pouze neakengenový krém na holení speciálně vyvinutý pro citlivou pokožku s množstvím lubrikačních činidel (krémy na holení na bázi pěny mohou vysušit a dráždit pokožku).
  • Nepoužívejte žádný výrobek, který obsahuje alkohol, vážně zhorší vrozené vlasy tím, že usuší pokožku a uzavře póry.

Zlepšete povrch kůže

  • Exfoliating (odstranění horních vrstev mrtvé pokožky) je nepostradatelná pro zvládnutí vrozených chloupků. Každodenní použití jemného křovin na obličej s kyselinou glykolovou a salicylovou je zvláště efektivní.
  • Použijte kartáč na tvář měkkých štětin a tekutý čisticí prostředek krouživým pohybem na vaší vous, abyste uvolnili špičky zvětraných chloupků, odstraňte mrtvé kožní buňky a jasné folikuly, aby se vlasy mohly na povrchu neomezené.

Upravte techniku ​​holení

  • Příliš ostré holení je jedním ze spouštěčů pro břitvy. Příliš ostré řezy vlasů se zachycují uvnitř vlasového folikulu a vykopávají se směrem dovnitř nebo po boku. Nebojte se, zmizení nevzhledných vrozených chloupků bude více než vynahradit vzhled "pět hodin".
  • Abyste se vyhnuli přílišnému holení, nenechávejte pokožku při holení; nedávejte příliš velký tlak na nože; oholit s obilím a používat holicí strojky s jedním ostřím.
  • Budete muset tento postup udržovat v průběhu času, protože jedno extra-oholení bude dostatečné, aby způsobilo recidivu zvětralých chloupků, které budou trvat týdny k léčení.

4. Zachyťte již rozmazané vlasy

  • Opatrně zvedněte zakroucený konec pinzety, ale vlasy nevytahujte; to jen způsobí, že se vlasy zvětší.
  • Používání přípravků, které obsahují azulenu, alantoin a čarodějnice, může pomoci snížit zarudnutí a otok.

* Menscience Androceuticals je značka, která poskytuje kompletní řadu péče o pleť a výrobky péče o pleť vyvinuté právě pro muže. Používají ingredience dermatologické kvality a jsou uváděny v téměř každém významném časopise pro muže.

1

About

Check Also

Proti stárnutí potraviny, které chcete jíst za zářící pokožku

01 z 10 Contents1 Zdravé stravování se rovná mladé pleti2 Jezte fermentované potraviny3 Jíst pomeranče4 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

84 − 75 =