Home / Přátelství / Nemohu říct, jestli jsou opravdu přátelé? Zde je co dělat

Nemohu říct, jestli jsou opravdu přátelé? Zde je co dělat

Nemohu říct, jestli jsou opravdu přátelé? Zde je co dělat

Proč je tak těžké určit, jestli je někdo opravdu přítel? Na povrchu by mělo být přátelství snadné. Pokud se k vám někdo chová pozitivně, mělo by to znamenat, že vás považují za přítele. Jsou-li pohotová nebo špatná, nejsou přítelkyni. U některých přátel jsou hranice jasně definovány. (Zde je více o definici přátelství.)

Ale jsou to přátelství, které nás zaměňují. Na povrchu se můžeme setkat s někým a mít skvělý čas, ale stále pochybujeme o jejich přátelství.

Pokud se cítíte touto cestou o osobě ve svém životě, položte si tyto otázky.

Je můj přítel negativní se mnou během určitých situací

Tato otázka vám může pomoci rozhodnout, zda osoba ve vašem životě působí v určitých časech špatně. Například, pokud je váš přítel s sebou v pohodě, když se vám dobře daří, možná vás žárlí. To by vysvětlovalo jejich chování.

Nebo možná je pravý opak. Když děláte špatně, váš přítel je milý a pečlivý, ale když se věci vrátí do normálu, chovají se jinak. Pokud můžete určitou okolnost izolovat, pomůže vám přiblížit se k vašemu příteli o tom, proč se chovají tak, jak jsou.

Můj přítel vždycky byl se mnou?

Pokud negativita vašeho přítele je nová, přemýšlejte o věcech ve vašem životě, které by mohly přispět k jejich chování. Obecně platí, že změna jakéhokoli druhu (i pozitivní) může vyvolat změnu chování.

Například, pokud váš přítel náhle dostane novou práci a dělá se dobře, může se cítit stresově na své nové úrovni odpovědnosti a v důsledku toho se s vámi špatně zachází. Není to správné, ale je to jedno vysvětlení.

1

Pokud byl váš přítel vždy těžké předvídat, mohlo by to znamenat, že to tak je.

Můžete se rozhodnout, jestli to chcete přijmout, nebo jít od přátelství.

Má přítel mě spálil v minulosti?

Pokud váš přítel klel o vás, sdílel tajemství, zradil vás nebo jiným způsobem rozbil vaši důvěru, můžete se cítit strach, že se to stane znovu. To způsobí, že hledáte negativní věci, které by vás mohly odradit od nelidosti vašeho přítele.

Důvěra trvá roky stavět a jen chvíle k rozdrcení, takže pokud váš přítel spálil vás v minulosti, budete přirozeně zvědaví, zda jsou opravdu vaši přítelkyni, nebo ne. Pokud jste se však rozhodli odpustit vašemu příteli za své chyby v minulosti, dlužíte mu přátelství, abyste neudrželi duševní seznam nesprávností.

Slyšeli jsem o mně negativní věci od lidí, které znám můj přítel?

Pokud slyšíte o sobě drby, které by mohly vzniknout pouze od vašeho přítele, je čas věnovat pozornost. Někdo, kdo se vám líbí tváří v tvář, ale rozšiřuje pověsti, zkroucené pravdy nebo dokonce tajemství, které jste sdíleli, není důvěryhodné.

V tomto případě možná budete potřebovat čas od přátelství, abyste zjistili, zda jsou opravdu přátelé. Můžete také zkusit požádat důvěryhodného společného přítele, pokud vám dá nějaký pohled, ale buďte opatrní.

Nepokoušejte se začít s klepnutím o vašem příteli jen proto, že o vás klepli. Poraďte se s třetí stranou, pouze pokud máte pocit, že vám poskytne přehled o vašich podezřeních.

Proč věřím, že můj přítel tam nebude pro mě?

Máte-li pocit, že váš přítel na vás kauci, když je budete potřebovat nejvíce, přemýšlejte o tom, proč přesně tak cítíte. Má váš přítel zvyk být přátele, když jde o závazky? Cítíš se hluboko, že pro tebe nejsou opravdu šťastní?

Pokud se váš přítel nemůže zavázat, že přijde na velké akce nebo vám poskytne svou podporu, dejte jim vědět, že je to pro vás opravdu důležité a doufáte, že tam mohou být, abyste se s vámi podělili o okamžik. Ale důvěřuj své střevě. Nespoléhejte se na ně sám, pokud opravdu potřebujete pomoc. Pozvěte přátele, o kterých jste si jisti, že vás podporují, a váš přítel vám může buď příjemně překvapit tím, že je tam, když je budete potřebovat, nebo vám jednou a navždy ukáže, že jim nemůžete věřit.

Ať tak či onak, budete mít odpověď, ale vaši další přátelé budou tam, aby zmírnili úder, pokud to bude negativní.

Udeří krok zpět od této osoby, abych mi dal perspektivu?

Váš první instinkt může být ukončení přátelství, které považujete za negativní, ale krok zpět vám pomůže získat větší přehlednost. Na krátkou dobu:

  • Trávit méně času se svým přítelem
  • Mentálně se rozhodněte, že s nimi nebudete sdílet podrobnosti o svém životě
  • Sledujte chování svého přítele s ostatními lidmi

Zamyslete se nad věcmi, které jste si všimli, nebo s myšlenkami, ke kterým došlo při tomto kroku. Jak jste se cítil, když máte od svého přítele nějakou vzdálenost? Stále máte pocit, že ukončení přátelství je správný krok, nebo existuje způsob, jak tuto osobu ve svém životě mít v nějaké kvalitě a současně chrání vaše emoce?

Cokoliv se rozhodnete, rozhodněte se bez lítosti. Vězte, že to, co si vyberete, může být zpočátku obtížné, ale dlužíte tomu sobě, abyste se obklopili lidmi, kteří o vás mají zájem.

1

About

Check Also

Události, které obvykle znamenají konec přátelství

Je to vždycky smutné, když končí přátelství. Někdy je to překvapení pro jednu či obě …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

35 + = 42