Home / Přátelství / 5 způsobů, jak zmást své ospravedlnění

5 způsobů, jak zmást své ospravedlnění

5 způsobů, jak zmást své ospravedlnění

Je ztraceno umění ospravedlnění? Dobrá omluva vám pomůže vyrovnat i ty největší výbuchy s přítelem, zatímco špatná omluva může dělat věci mnohem horší. Zde jsou některé způsoby ne ospravedlnit.

Začněte slovem "Pokud"

Jinými slovy, jeden způsob, jak se omluvit, je vytvářet fráze, jako je to váš otevírač.

 • "Kdybych ti ublížil ..."
 • "Pokud se cítíš špatně ..."
 • "Když myslíš..."
 • "Pokud jsem udělal chybu ..."

Velké ospravedlnění zahrnuje uznání odpovědnosti.

Problém začíná-li "if" je, že znamená, že si myslíte, že jste neudělali nic špatného.

Dokonce i když jste nic opravdu neudělali, stále musíte přijmout pocity zranění vašeho přítele. Takže místo toho, aby říkalo "jestli," říkají něco jako:

 • "Je mi líto, že jsi byla zraněna, nikdy ti nechci ublížit, ale vidím, že jsem to udělal. Prosím, dovolte mi vysvětlit, proč jsem udělal to, co jsem udělal."
 • "Vidím, že jste zranění z toho, co jsem řekl Janovi, neměl jsem v úmyslu ubližovat svým pocitům." Jsi pro mě dobrým přítelem a vlastně jsem říkal Johnovi o tom, co Jane udělala, ne vy, tě táhli do toho. Je mi to líto. "

Ospravedlnit se veřejně za soukromý problém a naopak

Povaha ospravedlnění by se opravdu měla řídit trestným činem. Takže pokud veřejně znepokojujete svého přítele, měli byste se omluvit před lidmi, které se stalo před ním. Naproti tomu, kdybyste měli s kamarádem soukromý argument, měli byste je odložit a soukromě se omluvit.

Pokud jste něco veřejně udělali příteli a později je odložili, abys řekl, že lituješ, budou se pořád cítit špatně, protože lidé, kteří viděli, co se stalo, nevidí, že to lituješ. Stejnou poznámkou, pokud máte soukromý argument, ospravedlnění před skupinou vás bude vypadat neúprosně.

1

(Více o typech omluv.)

Počkejte, dokud nebudete dobří a ochotni se omluvit

Omlouvám se, jako odpuštění, je něco, co se stane, když se rozhodnete to udělat. Nemůžete čekat, dokud se přirozeně "necítíte" jako ospravedlnění, protože ten den pravděpodobně nikdy nepřijde. Přesto je to správná věc a něco, co je nutné k udržení vztahu. Pokud budete čekat příliš dlouho, vaše omluva nebude tak účinná.

Dostaňte podezření na vašeho přítele za to, že jste se "omluvili"

Někteří lidé se zblázní, když udělají něco špatného a jejich kamarád je skutečně zavolá. Nechtějí přiznat, co dělají, a proto se omlouvám, že je ještě více dráždí. V důsledku toho hněvivě říkají věci, které situaci ještě zhoršují, spíše než upřímné ospravedlnění.

Pokud se budete cítit rozzlobeně, když se musíte omluvit, vložte se do pozice vašeho přítele. Zeptejte se sami sebe:

 • Jak bych se rád omluvil?
 • Jaký tón bych rád použil můj přítel, když říkají, že je to líto?
 • Je to ospravedlnění, když to dělám neochotně a podrážděně?
 • Odpustil bych příteli, který mi připadal, že bych se s nimi neměl omlouvat?

Pokud si můžete myslet na situaci z pohledu vašeho přítele předtím, než říkáte, že je vám líto, vaše ospravedlnění bude mnohem efektivnější.

Proveďte omluvu Vše o vás

Když omluvíte, není čas, abyste rozpoutali všechny vaše frustrace. Není to terapie, kde mluvíte o svém problému. Omlouvám se za čas, který byste měli převzít odpovědnost za to, co jste udělali (nebo pocity, které jste způsobili tvému ​​příteli) a dostat se na dobré místo ve svém vztahu.

Někteří lidé si myslí, že pokud se vysvětlí, ospravedlnění bude mnohem efektivnější. Ale to se zaměřuje na to, co váš přítel chce slyšet (že jste udělali něco, o čem si mysleli, že je špatně a že je vám to líto), na to, co chcete, aby věděli (že jste také zraněni, že nesnášíte omlouvám se, že jste se dostali do nepříjemné pozice atd.)

Jakmile zaměříte svou ospravedlnění na vás, bude s přítelem přijata méně příznivě. Věnujte pozornost těmto typům prohlášení:

 • Je mi líto, že jsem ti ublížil. Ale nechápete, jak těžké je to pro mě.
 • Nikdy jsem nechtěl ublížit vašim pocitům. Taky jsem byl rozrušený. Podívejte, jak se mi třese ruka! Vidíš, jak jsem nervózní?
 • Chtěla jsem se tě omluvit za noc. Byl jsem opravdu rozrušený s Michaelem a v důsledku toho jsem řekl některé hloupé věci. Nemáte tušení, co procházím s Michaelem. Přál bych si, aby to bylo snadnější. Spal jsem za týden...

Než začnete mluvit o sobě vůbec, pevně si uvědomte pocity svého přítele a slovně přijměte odpovědnost za to, co jste udělali. Poté nechte svého přítele zpracovat vaše omluva. Když se vaše omluva přijme, můžete se o sobě podrobněji podělit. Můžete to udělat tak, že řeknete něco jako:

 • Jsem tak ráda, že mi odpusťte. Mám teď těžké věci, mohu s vámi o nich mluvit?
 • Děkuji za odpuštění. Jak jsem říkal, je mi to tak líto, že jste zraněni a jsem rád, že se můžeme posunout kupředu. Chyběla jsem s vámi mluvit a opravdu potřebuje tvůj pohled. Procházím hrubým časem právě teď.

Nechte ospravedlnění zůstat pevně sám o sobě před sdílením věcí, které procházíte. Musíte nejprve rozšířit olivovou větev dříve, než můžete očekávat, že váš přítel odloží své pocity a uklidní vás.

Pokud jste se dopustili jednoho z těchto "hříchů ospravedlnění" a jenom zhoršili konflikt mezi vámi a vaším přítelem, zvážíte, zda jste se přihlásili k této čtyřtýdenní ekorze při řešení konfliktů. Dostanete lekci, jak s přítelem pracovat každý týden.

1

About

Check Also

Myslíte si, že jste si vědom?

Sebevědomí je důležité v každé oblasti života, ale je důležité, když se zabýváme vztahy. Pokud …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

59 − = 52