Home / Odstranění vlasů / Jaká technika odstraňování chloupků je nejlepší pro citlivou pleť?

Jaká technika odstraňování chloupků je nejlepší pro citlivou pleť?

Jaká technika odstraňování chloupků je nejlepší pro citlivou pleť?

Cukrovinky a voskování jsou často zařazeny do stejné kategorie odstranění chloupků, protože jsou poněkud podobné ve způsobu, jak se zbavují vlasů. Oba jsou určeny k zvedání vlasů z folikulu. Vzhledem k tomu, že vlasy jsou odstraněny kořeny, není regrow pro dva až šest týdnů.

Jsou však odlišné od sebe navzájem několika způsoby. Tyto dvě metody používají různé složky a můžete mít přednost pro citlivou pleť.

Zatímco jak cukrování, tak voskování jsou bolestivé, někteří lidé říkají, že sladění je méně a může být lepší pro oblasti těla, které jsou náchylnější k bolesti.

Složení pro voskování vs. sušení

Existuje rozdíl mezi látkami, které se používají pro dva procesy.

  • Cukrovinky používají přírodní složky potravin jako je cukr, citrónová šťáva, voda a někdy i éterické oleje, sůl a / nebo med.

  • Vosky jsou vyrobeny převážně z pryskyřic, které mohou být přírodní ingredience jako včelí vosk, med a esenciální oleje. Ale najdete také umělé vůně, barviva, chemikálie a konzervační látky ve většině voskových formulací na trhu dnes.

Přestože můžete být alergičtí na jakoukoli danou složku, přirozenou nebo ne, je častější, že lidé jsou alergičtí na umělé vonné látky a přísady, jako jsou látky nacházející se ve voscích. Alergické reakce mohou způsobit, že je kůže červená, podrážděná a vylučuje se do vyrážky. I když není alergická, můžete mít podráždění kůže.

Cukrářská pasta je rozpustná ve vodě, což znamená, že ji můžete vypláchnout čistou starou vodou. Kvůli chemické struktuře vosku potřebuje něco, co obsahuje olej, aby ho rozbil a odstranil. Budete potřebovat speciální odstraňovač vosku, dětský olej nebo vazelínu.

Technika voskování 

Voskování se nejlépe provádí, pokud jsou vlasy dlouhé 1/2 palce, protože musí být bezpečně uchopeny a nemohou být příliš krátké.

Vosk je vyhříván, aby jej zkapalnil a pak se na kůži aplikoval teplo, s nebezpečím popálení, pokud nejste opatrní. Vosk se aplikuje ve směru růstu vlasů. Je pokryta látkou a nechá se ztuhnout. Pak se odstraní proti zrnu růstu vlasů. Někteří si myslí, že je to mnohem bolestivější než sladění. Protože jsou k odstranění delších vlasů potřebné, může být voskování prováděno pouze každé tři až čtyři týdny.

Cukrářská technika

Existují dva typy cukru pro odstranění chloupků - pasty a gelu. Pasta je stejně, jako to zní, je velmi hustá a má tento druh konzistence. Aplikuje se rukama v opačném směru růstu vlasů. Potom se na cukr aplikuje pásek látky a odstraní se stejným směrem, jak vlasy rostou. Když jsou vlasy odstraněny tak, jak rostou, je méně kůže na kůži, což činí méně bolestivé. Aplikuje se při pokojové teplotě a protože odstraňuje vlasy ve směru růstu, může odstranit vlasy tak krátce, jako je 1/16 palce.

1

Sugarový gel má podobnou konzistenci s voskem. Ohřívá se v mikrovlnné troubě nebo v ohřívači a aplikuje se stejně jako vosk - ve směru růstu vlasů a opačně se odstraňuje hadříkem nebo hadříkem.

Cukrová pasta není nikdy horká. Cukrová pasta se používá vlažně, takže není šance na spálení pokožky. Cukr gelu se však může přehřívat s rizikem popálení.

Cukrovka může být provedena každých osm až deset dní, protože nemusí být delší, aby se odstranila. Někteří lidé tvrdí, že sladění pouze odnese mrtvé kožní buňky, na rozdíl od voskování, které také odstraňuje živé kožní buňky. Pokud vaše pokožka již není přehnaná (pomocí glykolové, retinové nebo peelingové), nemusíte se starat o cukr, který náhodně odstranil kůži.

Kde používat Sugaring nebo Waxing

Některé oblasti těla jsou mnohem citlivější než jiné. Nejvyšší poranění bolesti jsou horní ret, hrudník, bikiny a genitální oblasti. Cukrářství, zvláště s pastou, je mimořádně užitečné při odstraňování vlasů v těchto zónách. Pokud jste zkusili voskování a bylo to příliš bolestné, možná budete chtít vyzkoušet cukrování v těchto oblastech.

1

About

Check Also

Jak zabránit nárazům břitvy a vrozené vlasy

To, zda jste úspěšní v prevenci nárazů holicího strojku, má hodně co do činění s …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 6 = 3