Home / Obuv / Největší trendy obuvi v roce 2000

Největší trendy obuvi v roce 2000

shoes_of_decade.jpg

2007 - plošinové sandály Luichiny "Talon".
Obrázek s laskavým svolením Zappos.com

Platformy a klíny jsou populární styly, které přicházejí a chodí poměrně pravidelně, ale každý tak často přichází něco v obuvi světa, který je mnohem větší než jakákoli procházející móda nebo styl. Mohlo by to být nový styl, značka nebo událost, ale to změní způsob, jakým si myslíme o botách.

Poslední desetiletí bylo hostitelem několika takových trendů, které jsem zdůraznil na následujících stránkách.

02
z 06

Největší obuv trendy desetiletí: Ugg boty

ugg_boots_kate_moss.jpg

Model Kate Moss se prochází v botách Ugg 16. prosince 2003 v západním Londýně.
Gareth Cattermole / Getty Images

Mohli byste se odkazovat na první dekádu 21. století jako "noughties", nebo "naughties", nebo byste mohli přeskočit ty nepohodlné termíny úplně, a jen se odkazovat posledních deset let jako "desetiletí Ugg boty."

Ačkoli je dnes všudypřítomný styl boty z ovčí kůže populární v Austrálii po celá desetiletí, a boty UGG Austrálie začaly těžce bít na ulicích v USA v roce 1998, to bylo po přelomu století, kdy styl a premiéra značka skutečně vstoupila do vědomí americké hlavní proud.

V roce 2003 byla UGG Austrálie označena za "značku roku" Zprávy o obuvi a navzdory skutečnosti, že každý rok módní redaktoři vyhlásili, že Ugg boty jsou "tak minulou sezónou", jak oblíbená značka, tak generický styl se zdaleka neztratili krok.

Více o Ugg Boots

 • Australské ovčí kůže a boty Ugg
 • UGG Outlet Stores
 • Jak čistit Ugg Boots Video
 • Vyhněte se falešným botám UGG Australia
03
z 06

Největší obuvní trendy desetiletí: Crocs

crocs_shoes.jpg

Barevné ucpávky od Crocs.
Obrázek: Endless.com

Spasitel pro některé a pohroma pro ostatní, Crocs barevné pěnové clogs nejprve začal zdobit horizont v roce 2003, ačkoli to bylo několik roků předtím, než oni vlastně se stali plnohodnotným trendem. Ale jakmile všichni z celebrit dělali lékaři a batolata starším lidem oblékli plastovou obuv, která slibovala pohodlí i zábavu.

Nebývalo jen jejich nekonvenčního a kontroverzního vzhledu, které se stalo titulky; značka Crocs také získala hodně negativní pozornosti poté, co se začaly objevovat zprávy o tom, že děti byly zraněny, když se jejich pěnové boty dostaly do eskalátorů. Ačkoli Crocs určitě nejsou jedinou obuví, která se v takovýchto případech účastnila, a některé události, které se skutečně týkají imitace Crocs, se značka stala cílem několika soudních sporů a bezpečnostních varování.

Navzdory negativnímu tisku, fanoušci Crocs i nadále uvádějí, že jsou některé z nejpohodlnějších obuvi, kterou kdy nosili, a řada Crocs RX získala certifikát Seal of Acceptance od americké podiatrické lékařské asociace.

Více o botách Crocs

 • Boty Crocs - ošklivá euforie
 • Nejpohodlnější boty někdy

Na snímku: Crocs 'Cayman'

04
z 06

Největší obličejové trendy desetiletí: Heelys

heelys_shoes.jpg

Heelys boty mají pop-out kola v podešví, které umožňují nositeli bruslit, stejně jako chodit.
Obrázek: Zappos.com

Pokud máte určitý věk nebo nemáte děti mladší 25 let, pak by se vám tato volba mohla zdát zvláštní, ale americká mládež a jejich rodiče vědí příliš dobře boty, které vypadají jako tenisky , ale rolí jako brusle.

Patentované v roce 2000, boty značky Heelys obsahují pop-out kola zabudovaná do jejich podešví a nositelé populární boty se mohou změnit z chůze nebo běhání na bruslení s jednoduchým posunem hmotnosti.

Zatímco koncepce samozřejmě potěší děti, stejně jako mnoho dospělých, bezpečnostní obavy způsobily několik škol a nákupních center, které zakazují používání bot Heelys.

Více o botách Heelys

 • Heelys Shoes
 • Heelys: zůstat v bezpečí a předcházet zranění
 • Top 5 zranění zranění v Heelys

Na snímku: Heelys 'Rapid'

05
z 06

Největší trendy obuvi desetiletí: návrháři premiérů

christian_louboutin_shoes.jpg

Christian Louboutin boty na zahájení své nové kolekce na podzim v Barneys New York 7. května 2008 v Beverly Hills, Kalifornie.
Fotografie od Neilsona Barnarda / Getty Images

Dvacáté století rozhodně mělo svůj spravedlivý podíl na slavných návrháři obuvi, ale premiéři návrháři obuvi na nohou dosáhli bezprecedentního postavení jako rocková hvězda. Veřejné vystoupení a debutové sbírky viděly fanoušky, kteří stáli v řadě po dobu hodin, aby mohli mít boty podepsané podobnými manolisemi Blahnikem a Christian Louboutinem.

Někteří z těchto návrhářů se stali domovními jmény díky částečně populárním show jako "Sex a město", zatímco jiní sbírali fanoušky fanoušků prostřednictvím nevyžádané celebrity. Ale bylo to, že jsme se dozvěděli jména těch premiérů návrhářů obuvi, to byla jejich boty (a jejich vznešené ceny), které držely naši pozornost.

Více o designerských botách

 • Christian Louboutin Fotogalerie
 • Manolo Blahnik
 • Designer Shoes for Less
 • Top stránky pro návrhářské boty
 • Designer Shoes Fotogalerie
06
z 06

Největší obuv trendy desetiletí: Nakupování na internetu

online_shoe_shopping.jpg

© iStockPhoto.com / lisegagne

Některé z největších světových obchodů s botami on-line se skutečně spustily koncem devadesátých let, ale učinily tak velkou skepticismus, protože mnozí nemohli uvěřit, že by lidé skutečně koupili produkt jako boty online. Tradiční lidé tvrdili, že zákazníci potřebují vidět, dotýkat se a vyzkoušet si boty. A přestože to může být nejlepší způsob, jak si koupit boty, poslední desetiletí prokázalo, že nejen lidé budou nakupovat boty online, ale že to učiní v rekordních číslech.

Část úspěchu online prodeje obuvi patří jistě mezi průkopnické společnosti, které pomohly při vytváření vysokých standardů pro nové odvětví. Například Zappos.com byla mezi prvními, kteří nabízejí bezplatnou přepravu, stejně jako bezplatný 365denní výnos. To umožnilo zákazníkům dodat obuv do svého domova nebo do kanceláře, a pokud boty nesouhlasily s jejich schválením, mohli by je vrátit podle vlastního uvážení. Strategie založená na zákaznických službách se vyplatila a Zappos.com je nyní největším online obchodem s obuví, který v roce 2007 vynaložil více než 800 milionů dolarů z prodeje a v roce 2008 obrovský prodej v hodnotě 1 miliardy dolarů.

Více o nakupování pro boty online

 • Obchody online
 • Co hledat v online obchodě s obuví
 • Je nakupování online nakupování vhodné pro vás?
 • Recenze Zappos.com
1

About

Check Also

Styly nejlepších ženských sněhových bot

Ať už potřebujete sněhové boty, které nabízejí vodotěsný design, teplou izolaci, rysy sněhu a ledu, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =