Home / Obuv / 8 nejlepších běžeckých bot z roku 1980

8 nejlepších běžeckých bot z roku 1980

Běh jako sport by nebyl tím, čím je dnes bez "fitness boomu" sedmdesátých let. Možná to bylo proto, že potraviny dostaly více tuku, nebo technologie umožnila lidem, aby nemuseli pracovat tak tvrdě. Ať už byla jakákoli příčina, lidé začali přinášet větší váhu, což je donutilo, aby se vyhnuli, cvičil a vedl zdravější životní styl.

S nárůstem běhu pro lidi všech tvarů a velikostí vznikla potřeba lepší obuvi. Lepší polstrování, lehčí a přitom odolnější materiály, lepší podpora; to vše se stalo nezbytným pro provozování obuvi, která se za posledních padesát let příliš nezměnila, když běhali pouze sportovci a sportovci. S přidanou poptávkou po běžeckých botách se značky obuvi začaly soutěžit o každou práci běžce. To vedlo k rychlému pokroku v technologii od počátku do konce 70. let.

Během osmdesátých let běžecká obuv skutečně zasáhla své kroky, protože řada značek, mezi nimiž jsou například adidas, ASICS, Brooks, New Balance, Nike a Reebok, měly bezpočet modelů pro každý typ běžce, z čeho vybírat. Více či méně, do konce desetiletí moderní boty běží, jak ji známe dnes, se vyvinuly. Technologie se nadále rozvíjela, avšak byl založen základní základ pro to, co si myslíme jako běžecká obuv.

Na oslavu desetiletí, ve kterém dospívá běžecká obuv, dnes představuji své výběry pro 8 nejlepších běžeckých bot z 80. let.

nike-internationalist-og-colorway.jpg

prostřednictvím společnosti HighSnobiety.com

Internacionista je v mnoha ohledech typickým 80letým běžcem z Nike. Má klasický dvoubarevný barevný blok, semišovou a nylonovou konstrukci a houževnatou mezipodešvu s gumovou podrážkou z waffle. Získávají bonusové body za to, že Anthony Michael Hall houpal v klasickém 80. letech Snídaňový klub.

02
z 08

Nike řady V - 1985

1985_nike_running_catalog_v_series.jpg

Skenování přes ClassicKicks.com

Všechny tři modely řady "V" jde ruku v ruce, takže podvázím a uvedu všechny tři do seznamu dohromady. Vengeance, Vortex a Vector (zleva doprava v tomto snímku) lze považovat za přechodné modely od počátku 80. let minulého století od semišových a nylonových návrhů společnosti Nike až po více techy, lehké a stylové modely konce 80. let.

03
z 08

Reebok GL 6000 - 1986

reebok-gl6000-packer-shoes.jpg

přes PackerShoes.com

Nejobvyklejším a nejoblíbenějším běžcem 80. let od firmy Reebok je GL 6000. Díky své nedávné oživení na trhu s retro se botu těší úplně nová generace - ačkoli jako příležitostná teniska, nikoliv jako vysoce výkonný běžec, byl zpátky v roce 1986.

04
z 08

Nike Air Max 1 - 1987

air-max-1-og-red.jpg

Nike

Revoluční model Air Max navržený Tinkerem Hatfieldem změnil běh obuvi navždy díky velkému Air oknu, což vyvolalo další značky tenisky, aby viditelně viděly své vlastní technologie a nastavily tón pro design tenisky v roce 1990. Viditelná technologie nebo ne, Air Max 1 je jeden z nejoblíbenějších silikátů tenisky, kdykoli, znovu vydáván v téměř bezpočtu nových barevných odstínů a iterací každý rok.

05
z 08

New Balance 996 - 1988

new-balance-996-šedá-endclothing.co.uk.jpg

přes EndClothing.co.uk

Nová bilance má několik skvělých modelů z 80. let, ale musel jsem jít s čistým a zjednodušeným 996. Díky klasické konstrukci New Balance se semišovou konstrukcí je 996 jedním z nejpopulárnějších retro běžců dnešní značky. Jako bonus jsou stále vyráběny v USA se stejnou kvalitou jako původní pár.

06
z 08

Nike Air Flow - 1988

nike-air-flow-sneakersnstuff.jpg

přes Sneakersnstuff.com

Možná to není pro každého, ale není to žádný odmítání tohoto funky a odvážného designu od Nike s jeho kachničkovým špičkou a neonovými barvami je jedním z nejlepších běžců z 80. let. Nebo přinejmenším nejzajímavější.

07
z 08

Nike Air Stab - 1988

nike-air-stab-1988-flickr.jpg

přes Flickr uživatele airkeung88

Krátce pro "stabilitu", kombinace Air Stab kombinuje úžasný styl se stabilním výkonem pro nadpřirozené hráče. Stab je historicky velmi nespokojen s jejich vzhledu, je jedním z mála vyhledávaných návrhů modelů často neohrabaných stabilit z Nike nebo jiné značky.

08
z 08

adidas ZX 8000 - 1989

adidas_zx_8000-ebay.jpg

přes eBay

Blížíme se k adidasu ZX 8000, který spojil vysoký výkon s úžasným a nezapomenutelným stylem. Plastové počítadlo patek a podpěrná tyč Torsion dodávaly technologii, zatímco živé barvy, jako je verze "Aqua", kterou vidíte zde, způsobily, že ZX 8000 je jedním z nejznámějších běžců v celém katalogu adidas.

1

About

Check Also

Sneaker Stores v Chicagu

Windy City jistě má spoustu obchodů s tenisky, které rychle a rychle zavírají obchod, ale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 4