Home / LiveAbout / Tekutina, prášek a další: Dekodované make-upové základy

Tekutina, prášek a další: Dekodované make-upové základy

Tekutina, prášek a další: Dekodované make-upové základy

Nejlepším způsobem, jak dosáhnout hladké a vyrovnané pleti, je použít základy před tím, než uděláte oční make-up, tváře nebo rty. Pravý odstín zmizí v obličeji, takže se zdá, jako byste na sobě neměli žádný make-up. Já najdu pěnu houbu, jako je tento je nejlepší způsob, jak použít základy, ale můžete použít prsty nebo štětec.

Nalezení správného základu může být skličující, protože na trhu je tolik značek a formulací.

V tomto článku jsem spustil různé typy základů, takže můžete najít to nejlepší.

Tekutá (nebo krémová) nadace

Tekutý základ je základní termín pro nadace, které jsou v tekuté formě. Existuje mnoho specializovaných verzí, včetně oleje, oleje, vodotěsnosti a dokonce i 24 hodin. Mohou jít ze středního na plné pokrytí v závislosti na tom, kolik uplatňujete. 

Krémové základy poskytují poněkud těžší pokrytí a jsou formulovány pro normální až suchou pokožku. Chcete-li vytvořit základ, jednoduše aplikujte vrstvu a nechte ji vyschnout, a potom na její problémovou plochu aplikujte další vrstvu.

Tónovaný hydratační přípravek
Tónovaný zvlhčovač poskytuje pokrytí světla a zakryje nerovnosti, ale je to nejlepší pro ženy s velmi dobrou kůží. Je to skutečně hydratační krém s čistou barvou. Funguje jako make-upový produkt 2 v 1 (někdy 3 v 1, pokud obsahuje SPF), protože zvlhčuje při současném úplném zbarvení.

Tónovaný zvlhčovač je skvělá sázka v teplejších měsících, kdy je vyžadováno malé pokrytí a vlhkost. Mějte na paměti, že tónované zvlhčovače s SPF neposkytují dostatek ochrany proti slunečnímu záření, ujistěte se, že je třeba doplnit ochrannou vrstvou proti slunečnímu záření minimálně o SPF 40. 

Olejový make-up nadace
Oleje založené základy dodávají vlhkost a mají tendenci dočasně "plést" kůži, což je skvělá volba pro všechny, kteří mají suchou pokožku, a pro starší ženy, které chtějí minimalizovat vzhled jemných čar a vrásek.

Budete chtít láhev před použitím vytrepat, protože olej se v lahvičce oddělí.

1

Sheer Foundation
Pokud hledáte nadaci, která plynule klouže, což dává pokožce pocit, že nemá vůbec žádný základ, čistá nadace je skvělá sázka. Pokrytí je lehké, takže nebudete dávat to, co nazývám "dortovou tváří", pokud se budete uplatňovat příliš liberálně. Pokud chcete více pokrytí, má tendenci být budující. 

Podložka je vyrobena ze silikonů a funguje nejlépe pro ženy s normální až suchou kůží. Mnoho základů dnes obsahuje SPF, které vám dodává výhodu ochrany před slunečním zářením, ale vždy doporučuji doplnit opalovací krém alespoň o SPF 40.

Matte nebo Nadace bez oleje

Vytvořené pro ženy s mastnou kůží, matné (také uváděné na trh jako "bezolejové") základy jsou formulovány s vodou a ne olejem. Oni mají tendenci rychle vyschnout, takže budete chtít, aby se s ním houba nebo prsty, jakmile se aplikujete. A vždy nejprve použijte hydratační nebo základový základ, abyste přidali extra vrstvu zvlhčovače.

Mousse nebo Whipped Foundation
Mousse, také prodávaná jako "šlehaná nadace", je tekutý makeup se vzduchem šlehaným dovnitř. To činí výrobek lehký a hladký. Mousse základy mají sklon mít dokonalou matnou povrchovou úpravu a bezvadný pocit.

Štíhlá základna je typicky dobrá pro všechny typy pleti, ale podle mého názoru je skvělá pro ty, které mají suchou nebo zralou pokožku, protože má sklon pokračovat hladce místo toho,.

Stick Foundation
Typy základů jsou přenosné, takže se nemusíte starat o rozlití kabelky nebo tašky. Pokrytí má tendenci být těžší, takže je ideální pro zakrytí skvrn, jizev, zčervenání a tmavých kruhů pod očima.

Typy základů jsou nejlepší pro normální až mastnou pleť. Pokud máte suchou pokožku, nezapomeňte nejprve aplikovat trochu zvlhčujícího prostředku, protože na vás mohou nadšené základy hole. To je důvod, proč doporučuji používat základové tyče pouze na vašich problémových oblastech, takže zbytek obličeje na pravidelné tekuté nebo krémové základy.

To není skvělá volba pro zralou pleť. Podložka je jednoduše příliš těžká pro jemné linky a vrásky.

 

Prášek (nebo kompaktní)
Práškové nadace přicházejí v kompaktní podobě, takže vytvářejí skvělý základ pro ženy, které chtějí přenosnost na cestách. Je to v podstatě prášek a základ v jednom a můžete ji získat v několika formulacích, ale je to opravdu nejlepší pro ženy s mastnou pokožkou. Přeskočte, pokud máte suchou nebo zralou pokožku. 

Minerální nadace
Pro ženy, které se zajímají o přírodní, organický make-up, je minerální nadace vaše nejlepší absolutní sázka. Minerální make-up se skládá téměř vždy primárně z minerálů, které pocházejí z přírody. Je to skvělá sázka pro ženy s citlivou kůží nebo alergiemi. A je to skvělá sázka pro starší ženy s jemnými liniemi a vráskami. Minerální podklad se nejlépe aplikuje velkým, načechraným štětcem. 

Shimmer Foundation
Tyčinky Shimmer obsahují přísady, které dodávají pokožce údeninu. Laura Mercier má skvělý osvětlovací tónovaný zvlhčovač, ale zjistil jsem, že funguje nejlépe jako zvýrazňovač místo celkového pokrytí. Koupit ve stínu lehčí než tón pleti a vztahovat se pouze na ty oblasti, kde chcete dosáhnout jasu: nad obočí, na tvářích a špičkách nosu.

Vodotěsná základna

Vodotěsná základna je vyrobena tak, aby zůstala dlouhá, takže je ideální pro vlhké a horké dny. To také znamená, že nebudete schopni jej odstranit pouze čistícím prostředkem a vodou, možná budete potřebovat odstraňovač make-upu. Tyto základy mohou zanesit póry a můžete být náchylnější k černým černobílem, takže bych tento nadace nikdy nepoužíval.

Základní nátěr

Základní nátěr pracuje hodně stejným způsobem jako nátěr na barvy - zaplňuje malé trhliny a póry v pokožce, což umožňuje, aby nadace probíhala hladce a bez problémů. Vytvoření bariéry mezi vaším základem a kůží se může zdát nepotřebným krokem, ale primery fungují tak dobře, prodeje rostou v posledních několika letech. Můžete mít podobný účinek s vrstvou zvlhčovače před aplikací nadace, ale milovníci prstu jako já vědí, že to není přesně to samé.

1

About

Check Also

Σταματήστε να τρέχετε τον εαυτό σας: 5 μοντέλα είναι πραγματικά πραγματικά άνθρωποι

Είτε αγαπάτε τις παρουσιάσεις μόδας είτε αναζητάτε το τελευταίο περιοδικό ομορφιάς, είναι εύκολο να αποθαρρύνεστε …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 22 = 28