Home / LiveAbout / Tam, kde pochází oblíbený parfémový přísadový kumarin

Tam, kde pochází oblíbený parfémový přísadový kumarin

Tam, kde pochází oblíbený parfémový přísadový kumarin

Kumarin je chemická sloučenina se sladkou, výraznou vanilkovou vůní s travnatými prvky, což z něj dělá populární vůní. V některých rostlinách se přirozeně vyskytuje, kumarin se také může vyrábět synteticky. To je používáno perfumers jako základní poznámka přidat teplo a hloubku a nachází se v některé z dnešních best-selling designer parfémy.

Kde je nalezen kumarin

Jako přírodní látka je kumarin obvykle odvozen z tomky, ale také se nachází v jiných rostlinách, včetně levandule, sladké trávy a sladkého jetele.

Je také přítomen v třešně, jahodě a meruňkách. Kumarin je běžně uměle syntetizován pro použití jako přísada parfému.

Co to voní

Coumarin má sladký pachový profil, který říká, že vyvolává jak vůni nově vysekávané trávy nebo sena, tak výrazné vanilkové aroma. Jeho vůně profil je obecně příjemná a sladká, ale ve vysokých koncentracích může tato směs cítit složitě a vytvářet tóny tabáku a aldehydů, což z ní činí cennou přísadu pro mužské parfémy. V ženských kompozicích je kumarin obecně používán jako základní poznámka (často v kombinaci s vanilovou nebo chylovou složkou), která dodává teplo a sladkost.

Toxicita a zdravotní problémy

Kumarin je v současné době zakázán jako přídatná látka ve Spojených státech kvůli obavám z jeho potenciálně toxických účinků na lidskou játra a ledviny. Stále se používá k výrobě léků proti koagulantu, jedu na potkanech a jako cenné složky parfémů.

Kumarínové vůně, které chcete vyzkoušet

Některé parfémy pro ženy, které obsahují kumarin v jejich složení, patří: Dior Addict, Dior Fahrenheit, Thierry Mugler Angel, Givenchy Amarige, Versace Blue Jeans, Chanel Bois des Iles, Chanel Coco, Chanel Coco Mademoiselle, Burberry Brit, Calvin Klein Contradiction, Cacharel Gloria , Guerlain Jicky, Bulgari Jasmin Noir, Guerlain Samsara a Guerlain Tonka Imperiale.

Výběr muzejních vůní používajících kumarin zahrnuje: Alfred Dunhill Dunhill Fresh, Hermes Equipage, Versace pour Homme, Azzaro pour Homme, Carolina Herrera Chic pro muže, Gaultier Le Male, Moliard Musc a Givenchy Pi.

1

About

Check Also

Lo mejor busca una primera cita

¡Elegir qué ponerse en la primera cita puede parecer una gran presión! Sin embargo, las …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 6