Home / LiveAbout / Oleje, které jste nikdy nezohlednili Přidání kůže

Oleje, které jste nikdy nezohlednili Přidání kůže

Žena applying sweet almond oil

GARO / Getty Images

Všichni se zdá, že jsou dnes v přírodních olejích. Mnoho žen, včetně mě, používá oleje místo krémů, aby hydratovaly své tělo a tvář. Jsme na ga-ga pro extra panenský kokosový olej a arganový olej. Milujeme vůni sladkého mandlového oleje a my víme, že olivový olej je skvělý ve špičce, i když vás nechává vůně jako salát.

Ale co mnoho z mnoha přírodních olejů na trhu, o kterých jste někdy četli, ale nikdy jste se o to nepokusili? Oleje, jako je šípová lžička a hroznový olej, oba oleje, které Guru pokožky v. Přečtěte si o těchto olejích (a ostatních, které sem obsahuji), že máte pocit, že jste objevili zlato - a o tom toho dosud nevíte. 

Ve snaze vychovávat sebe i ty, udělal jsem hluboký ponor do světa přírodních olejů a ty, které stojí za to zkoušet.

Ale nejprve se podívejte na tuto příručku k výběru, nákupu a udržování přírodních olejů: Jak používat oleje na kůži.

02
z 14

Olej z hroznového moštu: úžasný pro mastnou pleť

Lžíce of grapeseed oil and bunch of grapes, close up

Maximilian Stock Ltd. / Getty Images

Grapézový olej, známý jako skvělý olej na oblékání salátů, je také skvělý pro mastnou a citlivou pleť.

Je zvláště skvělé pro mastnou pleť, protože pomáhá regulovat vaši přirozenou tvorbu kožního mazu. Ano, můžete použít oleje na mastnou pleť. Je to také skvělý nosný olej, což znamená, že ho můžete kombinovat s jinými oleji a pomůže proniknout do kůže hlouběji, než kdyby byl použit samostatně.

Navíc je to velmi cenově dostupné.

Tip na DIY: Grapeseed je skvělá základna pro domácí masky a zvlhčovače. Vyzkoušejte Recepty na pleť a tělo z Grapeseed & Rose Lotion.

Naše sázky:

 • Krása Aura 100% čistý hroznový olej
 • Life-Flo organický čistý hroznový olej
03
z 14

Heřmánkový olej: skvělý pro uklidňující růžovku, ekzém, psoriázu

Heřmánek and Bottles of Oil

divize fotografií / Getty Images

Můžete použít heřmánkový olej na kůži hodně stejným způsobem, jaký jej používáte v čaji. Stejně jako heřmánkový čaj uklidňuje a uvolňuje vás, olej může uklidnit kůži.

I když může být použita sama o sobě kvůli svým terapeutickým vlastnostem, a to jak jako protizánětlivý prostředek, který pomáhá zmírnit běžné kožní problémy včetně rosacee, ekzému, psoriázy a vyrážky.

Pokud si vyzkoušíte heřmánek, ujistěte se, že nejprve otestujete na malé ploše pokožky, abyste se ujistili, že nemáte alergickou reakci. Lidé, kteří jsou alergičtí na rostliny v rodině sedmikrásky, mohou mít nežádoucí účinky na heřmánek. Pokud můžete pít čaj, měli byste zvládnout olej.

Tip: Hedvábný olej funguje zvláště dobře jako nosný olej. Použijte jej k vytvoření nádherných olejových směsí přidáním esenciálních olejů jako levandule, skořice, růže a eukalyptu. Podívejte se na tento seznam nejlepších základních olejů podle typu pokožky.

Některé skvělé sázky:

 • Bylinková volba Mari Organický heřmánkový olej
 • Darphin Organic Chamomile Aromatická péče
 • Řepkový esenciální olej z heřmánku
04
z 14

Rosehip Oil

Pai Skincare Rosehip BioRegenerate Oil

S laskavým svolením Amazon.com

Rosehip olej je vyroben ze semen andského růžového kyčle. Tento olej má vysokou kyselinu linolovou (mastnou kyselinu), což je skvělé pro suchou, zralou, stárnoucí, citlivou a zapálenou pokožku. Je to skvělá volba pro citlivou pokožku a pro každého, kdo má tendenci rosacei. Může se také použít na jizvy.

Tento olej se rychle vstřebává do pokožky, takže obličej je velmi měkký, ale není mastný. Je to jeden z nejjemnějších olejů a měl by být uchováván v suchém, chladném prostředí nebo v chladničce.

Olej z listnatých rostlin má tendenci být dražší kvůli metodám extrakce a skutečnosti, že to není obyčejný olej. Ve skutečnosti je růžový olej jedním z nejdražších éterických olejů na světě. Očekávejte, že zaplatíte asi 16 dolarů za 4 unce.

Nenechte si ujít Co je to olej ze sadby? A je dobré pro vaši pokožku?

Tip: Můžete si namíchat v olejích z šípkových rostlin s jinými oleji, abyste vytvořili vlastní směsi. Smíchejte do láhve se zátkou: lžíci z bobulí, olivového oleje a šťávy z aloe vera, 2 kapky esenciálního oleje z mořského mléka, 1 kapičku heřmánku (viz níže) a protřepejte. Tato směs zanechá vaši super suchou pokožku měkkou a pomáhá s jakýmkoli zánětem.

Moje oblíbené výrobky z šípky:

 • Pai kosmetika Rosehip BioRegenerate olej
 • Kosmea certifikovaný organický růžový kyčelní olej
 • Kosmea hydratační růžová mlha
 • Leven Rose Organický nerafinovaný olej z růží
05
z 14

Dilo Olej: Velký regenerační olej pro zralou a poškozenou kůži

Dilo oil from Kate Somerville

Dilo olej od Kate Somerville.
S laskavým svolením Amazon.com

Dilo olej pochází z oleje Fijian dilo stromu a byl objeven péče o pleť pro Kate Somerville na výlet na Fidži. Místní obyvatelé, příběh jde, měl neuvěřitelnou pleť i přes práci venku po celý den. Dilo olej byl jejich tajemství a teď je to Somerville to, protože dělá velké peníze z jejího Dilo Oil Restorative Treatment, který je plný omega 3, 6 a 9 mastných kyselin a spoustu dalších dobrot.

Olej Dilo se ještě nezachytil s dalšími společnostmi péče o pleť, podle webové stránky společnosti Somerville, olej je pro její značku "exkluzivní". Ale na Amazonu najdete čistý dilový olej za nižší ceny než směs Somerville a dobré recenze.

Vaše možnosti:

 • Kate Somerville Dilo olejová regenerační léčba
 • Pure Fiji Dilo Rescue Gel
 • Pure Fiji Dilo Rescue Body Spray (skvělé pro spáleniny)
06
z 14

Jojobový olej: hydratační a skvělý pro všechny typy pleti

Topy of glass bottles filled with brown liquid

oonal / Getty Images

Jojobový olej velmi dobře proniká do pokožky a nezanechává žádné mastné zbytky, je také ne-vonný, což z něj činí oblíbenou základnu v řadě luxusních krémů a olejových směsí. Více než jakýkoli jiný olej, nejvíce se podobá lidskému kožnímu mazu, což zní divně, ale v podstatě znamená, že absorbuje velmi, velmi dobře do pokožky bez zanesení pórů.

Tento olej je bohatým zdrojem mastných kyselin a je skvělý pro všechny typy pleti.

Jojoba pochází z fazole rostliny a je vlastně vosk, ne olej. Stane se voskovitou, jak teplota klesne a tekutina vzrůstá (jako kokosový olej). Protože je to vosk, nebude to rychle zasypáno a nemusí být chlazeno.

Čistý jojobový olej je jedním z přísnějších nosných olejů.

Tip: Jojobový olej je jedním z nejoblíbenějších základních olejů v domácích křovinách, masážních olejích, koupelových olejích a elixírech na obličej.

Přísahám společnosti Jojoba Company Australský zlatý jojobový olej, který je jediný jojobový olej, který používám.

07
z 14

Arganový olej: skvělý pro anti-aging a suchou pokožku

Výroba of Argan oil

Rosmarie Wirzová / Getty Images

100 procent přírodního arganového oleje pochází z regionu Essaouira v Maroku a je oblíben pro své léčebné a proti stárnutí vlastnosti. Je to hluboce hydratační, takže je skvělou volbou pro suchou a dehydratovanou pleť.

Podívejte se na společnosti spravedlivého obchodu, které vyrábějí svůj olej z ženských družstev v této oblasti. Tyto dívky zaměstnávají berberské ženy, které popraskají ořechy otevřené ručně v procesu, který může trvat až 12 hodin, kdy vznikne jen 1 litr oleje.

Nenechte si ujít arganový olej: Vaše 8 nejhorších otázek a 9 úžasných krásy používá arganový olej.

Velké sázky:

 • Josie Maran 100% čistý arganový olej
 • Acure Organics - 100% USDA Marocký arganový olej (některé ženy přísahou při použití toneru Acure Organics Toner Balancing Rose plus Červeného čaje, které nejdříve mlhují jejich tváře a masírují olej).
08
z 14

Sladký mandlový olej: Super hydratační a skvělý pro všechny typy pleti

Žena's hand holding dropper of essential oil with almonds

Spohn Matthieu / Getty Images

Sladký mandlový olej je extrahován z ořechů (mysli jste si) mandlí. Je to jeden z nejoblíbenějších, běžně používaných nosných olejů a je dobře známý pro své vlastnosti při opravách kůže. Obsahuje mastné kyseliny a vitamíny A a E a snadno proniká do pokožky a nezanechává žádné mastné zbytky. Může se také použít na vlasy.

Protože obsahuje ořechy, nedoporučuje se pro osoby s alergií na mandle.

Nenechte si ujít Co je to Sweet Almond Oil? Jak se to děje, kosmetické použití a moje oblíbené recepty.

Velké sázky:

 • GuruNanda Sweet Almond Oil, hydratační olej
 • Weleda mandlový uklidňující obličejový olej
 • NOW Řešení Sweet Almond Oil
09
z 14

Extra panenský olivový olej: skvělý pro suchou pleť

Olivový oil in glass bottle

Maria Kallinová / Getty Images

Extra panenský olivový olej je znám jako absolutní nejlepší olej pro vaření a salátové dresinky. Jeho vysoký obsah mastných kyselin také činí skvělý zvlhčovač pro suchou pokožku a dokonce i pro vlasy. 

Na rozdíl od jiných olejů, které nemají silné vůně, má olivový olej silnou vůni.

Můžete si koupit extra panenský olivový olej, který se používá na pokožce v obchodě s potravinami. Stačí se podívat na slova "první studený lis" na láhvi, což znamená, že oleje budou v antioxidantech vyšší.

10
z 14

Tamanu olej: Léčí kůži poškozený jizvy, akné, ekzém a další

Tamanu Oil

Preston Schlebusch / Getty Images

Tamanu olej pochází ze stromu pocházejícího z tropické jihovýchodní Asie a je známý svou úžasnou schopností léčit pokožku poškozenou jizvy, akné, ekzémy, stahy, drobné řezy, vyrážky a psoriázu. Zda jsou tyto vlastnosti anekdotické nebo dokázané výzkumem, je pro diskusi. Ale je určitě bezpečné používat na kůži.

Stejně jako jiné oleje se tamanu olej ztuhne za chladných teplot.

Oprava: Majestátní čistý extra panenský olej Tamanu

11
z 14

Olej Camellia: skvělý pro citlivou a poškozenou kůži

Russell Organics Seed Oil

S laskavým svolením Amazon.com

Camellia Oil je skvělý výběr pro lidi s citlivou kůží. To také funguje dobře pro ty z nás náchylné k pupínky. Olej je lehký a necítí se mastný.

Doporučujeme: Russell Organics Camellia Oil

12
z 14

Marula Oil: Úžasná pro podrážděnou pokožku

Marula Oil

Marula Oil.
S laskavým svolením Amazon.com

Marula olej pochází z marocké ořechy z východní Afriky a je známý díky svým extrémně uklidňujícím vlastnostem, což z něj činí vynikající olej pro podrážděnou pokožku (přemýšlejte o sluneční péči).

Je krásně nasáklé a má vysoký obsah antioxidantů.

Některé skvělé tipy:

 • Marula Kolektivní sbírání
 • Shea Terra Organics Olej z Mariboly z Namibijského moře
13
z 14

Večerní olej z primrosy: skvělý pro všechny typy pleti

Čistý Evening Primrose Oil for Face, Skin, & Hair

S laskavým svolením Amazon.com

Večerní pupenka je běžná divoká květina, která se historicky používá pro léčebné účely.

Doporučení: Maple Holistics Pure Evening Primrose Olej pro tvář, kůži a vlasy

14
z 14

Rostlinný olej: skvělý na poškozenou kůži

Živobytí Libations - Organic / Wildcrafted Best Skin Ever: Seabuckthorn Facial Cleansing Oil + Moisturizer (1.7 oz / 50 ml)

S laskavým svolením Amazon.com

Mořský rakytník se používá k ošetření poškozené pokožky, ale při aplikaci přímo na pokožku by se měl používat pomalu, protože je velmi koncentrovaný. Můžete jej ředit jinými oleji.

Slyším úžasné věci o oleji Living Libations níže. Obsahuje směs oleje Seabuckthorn, zlatého jojobového oleje, panenského kokosového oleje, tamanu, levandule, vetiveru, grapefruitu a palmarosových esenciálních olejů.

Snaž se:

Living Libations Seabuckthorn čisticí olej na obličej + hydratační krém

1

About

Check Also

Hier ist, wie Sie Körper positiv im Fitnessstudio bleiben

In der Tat 01 von 07 Contents1 Umgeben Sie sich mit Unterstützung2 Überspringe den Vergleich3 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

55 + = 59