Home / LiveAbout / Kolik byste měla šamponovat vaše vlasy?

Kolik byste měla šamponovat vaše vlasy?

Kolik byste měla šamponovat vaše vlasy?

Kolik by měl někdo šamponovat vlasy? Odpověď: záleží na typu vašeho vlasu. Pokud máte mastné vlasy, můžete šampony denně nebo každý druhý den. Pokud máte suché vlasy, můžete je umýt několikrát týdně a jít mezi výplachy ještě déle.

Také potřebujete vybrat správný šampon pro váš typ vlasů.

Suché nebo kudrnaté vlasy

Pokud máte suché a / nebo kudrnaté vlasy, máte štěstí, nemusíte si každý den umyl vlasy a upřímně řečeno, neměli byste (je to velmi pravděpodobné, že už to víte).

Základním pravidlem pro vás je šampon dvakrát týdně s hydratačním šamponem a kondicionérem. Můžete dokonce přeskočit tradiční šampony a rozhodnout se pro bezsulfátové ty, které jsou "low-poo" nebo "no-poo".

Šampony a kondicionéry jsou součástí tohoto seznamu nejlepších produktů pro kudrnaté vlasy.

Normální vlasy

Pokud máte normální vlasy, můžete si vlasy umyt až pětkrát týdně nebo podle potřeby. Možná zjistíte, že v létě musíte lépe umýt vlasy, když jste aktivnější (pokud nejste fanouškem lyžování, v takovém případě noste klobouk).

Pokud jde o šamponování, tajemství spočívá v použití šamponu, který nebude odstraňovat vlasy z přírodních olejů. Vyberte šampon bez síranů a vždy upravte konce.

Olejové vlasy

Pro ty z nás s mastnými vlasy, na rozdíl od moudrosti, které jste si mohli přečíst v časopise Sedmnáct v mládí, můžete každý den umýt vlasy. Pravděpodobně jste slyšeli, že pokud to dokážete udělat pár dní, vaše mastné vlasy skutečně přestanou vypadat mastně.

Některé ženy to zkusily a přísahaly, že do 5. dne se jejich vlasy nakonec normalizovaly.

1

Přeskočení pár dní nebude zázrakem zapomínat na plné tělo. To, co udělá, je způsobit, že se vaše pokožka hlavy svědí jako šílená.

Pokud se chcete pokusit jít více než pár dní bez šamponování vlasů, zkuste suchý šampon.

Jsou navrženy tak, aby nasávaly oleje a kupovali si den nebo dva mezi šampony.

Můžete také posypat dětským práškem na korunu, abyste nasákli oleje.

Je bezpečné umývat mastné vlasy denně?

Většina odborníků souhlasí, že je bezpečné umývat vlasy denně s jemným šamponem. Zaměřte se na umývání kořenů, protože je to vaše pokožka, která je mastná, ne vaše vlasy.

Vždy používejte kondicionér, dokonce i na mastné vlasy, nechte kondicionér na spodní dvě třetiny vlasů. Kondicionér na kořenech pomáhá pouze vážit vlasy více.

Bez denního šamponování však vlasy mohou zůstat nehybné, proto doporučujeme posílat trochu mastencového prášku podél kořenů a korunky nebo pomocí suchého šamponu.

Pokud trváte na mytí denně, vyzkoušejte tento trik z Harper's Bazaar: Použijte kondicionér nejprve pouze do spodní třetiny vlasů (pokud máte mastné vlasy, nepoužívejte kondicionér na kořeny, bude vážit vlasy dolů). Uchovávejte kondicionér, aplikujte šampony na kořeny a pudru. Vše vypláchněte. "Vaše kořeny se zvednou, ale zbytek vašeho vlasu si udrží svůj lesk," říká Arsen Gurgov, stylista v salonu Louis Licari a původcem tohoto skvělého tipu.

Jak šamponovat vlasy správně

Je úžasné, kolik lidí šamponuje vlasovou kůží s nehty namísto podložky prstů.

Pokud tak učiníte, může se vaše pokožka hlavy poškrábat, což způsobí vředy a hrubá hlava. Doporučujeme učit vaše děti předčasně, jak správně očistit skalps.

Zde je přesně jak správně šamponovat vlasy.

1

About

Check Also

Que porter pour travailler instantanément mettre à jour votre look

Le printemps est arrivé et cela signifie la transition de vos tenues de travail pour …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 2