Home / LiveAbout / Je Retin-Bezpečné na léčbu vrásek?

Je Retin-Bezpečné na léčbu vrásek?

Je Retin-Bezpečné na léčbu vrásek?

Mnoho lidí používá Retin-A a jiné retinoidy k léčbě jejich jemných linií a vrásek, ale je to bezpečné? Diskutujeme s dermatology, abychom zjistili, jak používat Retin-A a další retinoidy bezpečně jako součást anti-agingového režimu.

Tajemství č. 1 zpomalování příznaků stárnutí

Otázka, na kterou jsme nejčastěji žádali, je: "Jaké produkty mohu použít, abych vypadala mladší?" 

Vždycky říkáme lidem, že tajná zbraň v mém anti-stárnoucím arzenálu není oční krém nebo Botox, je retinol, nebo retinoidy síly na předpis (myslíte si Retin-A).

Retinoidy a retinol jsou deriváty vitaminu A a jediné výrobky na trhu prokázaly, že "významně" snižují jemné linie a vrásky, podle dermatologky Maryann Michail z Spring Street Dermatology v NYC. "Nikdy nedoporučuji žádné jiné drahé produkty, které by tam tvrdily, že to udělají," řekla.

Mikhailova retinoidní schválení je jedním z mnoha, které jsem četl od předních dermatologů. Ale i když jsou tyto výrobky považovány za to, že se vrátí zpět, je jejich použití za cenu. Retin-A, Renova a Retacnyl téměř vždy způsobují zarudnutí a odlupování prvních pár týdnů používání. Měl jsem spoustu přátel, kteří dostali trubku Retin-A a nikdy ji nepoužívají, protože se bojí vedlejších účinků. Měl jsem další kamarády, aby přestali používat Retin-A poté, co se vystrašili nad výsledným zarudnutím a peelingem. Jeden přítel mi o tom sdělil, že skutečně má akné z její trubky Retin-A.

Takže co dává? Jak nebezpečné jsou retinoidy?

Požádala jsem Michail tyto otázky a další a její odpovědi změnily způsob, jakým používáme Retin-A. Ukázalo se, že můžete začít s retinoidním režimem s malými problémy, ale existuje několik tajemství, které je správně používají.

Ujistěte se, že používáte správný retinoid nebo retinol

Retin-A 0,05% je dobrým výchozím bodem pro většinu lidí, ale pokud máte citlivou pokožku nebo máte strach o peeling a citlivost, můžete se zeptat svého lékaře, aby vás přivedl na mírnější derivát vitaminu A, který vám umožní postupně pracovat až na extra-pevnost věci.

 

1

"Pro mé novomanžele z retinoidů obvykle začínám s adapalenem nebo tretinoinem a" absolvuji "na tazorac, když cítím, že jejich kůže dokáže zvládnout," řekl Michail.

Retinoidy se v zásadě rozvíří na 3 druhy: adapalen (Differin), tretinoin (Retin-A, Renova, Atralin, Avita, Refissa a Retacnyl) a Tazorac, podle Michaila.

"Obecně platí, že adapalen je nejméně mírný, tretinoin je uprostřed a tazorak je nejintenzivnější (způsobuje, že si nejlépe odlupujete)," řekla.

Ženy se suchou kůží mohou místo toho zvažovat použití OTC retinoidu. Můj dermatolog skutečně doporučil RoC Retinol Correxion Deep Wrinkle noční krém, 1 unce, protože moje kůže je v těchto dnech příliš suchá od Retin-A. 

Prozkoumala jsem ty nejlepší OTC retinoly a přišla s tímto fantastickým seznamem, nejlepším over-the-Counter Retinol Produkty.

Jakmile jste na pravé retinoid, jak začít správně používat.

Neuděláte Produkt

Jedna z největších omylů, kterou lidé dělají s novou rutinou péče o pleť, je opustit ji. Trvá několik týdnů, než se pokožka může aklimatizovat na výrobek, a ještě více času, aby pokožka mohla začít ukazovat výhody produktu. Jeden způsob, jak pomoct pokožce upravit na retinoidy, je začít pomalu, něco, co moji přátelé, kteří se snažili Retin-A, neudělali.

Stejně jako já, každý večer používali noční velikosti, aby pokryl obličej a krk.

"Tajemství správného užívání retinoidů je pomalé," říká Michail, který navrhuje použití hrachu velikosti množství pro celou obličej a krk, začíná jednou noc v týdnu po dobu prvních 3 týdnů a pomalu stoupá, když se kůže zvykne.

"Studie ukázaly užitek z používání i několikrát týdně, pokud je to všechno, co můžete tolerovat," říká Michail. Z mé zkušenosti, že "velikost hrachu" se sotva pokrývá moje čelo. Zdá se, že jde dál, když jsem svou pleť zvlhčila. Můžete také smíchat krém nebo gel s hydratačním krémem, abyste měli více produktů k práci.

Pochopte, co opravuje a co to není

Někdo se mě jednou zeptal, jestli Retin-A opraví hluboké linie, které se vyvíjejí po stranách nosu. Jiní se mě ptají, jestli si Retin-A povzdechne jejich nožní koule.

Podle Michaila retinoidy s obsahem léků na předpis snižují velikost pórů, zabraňují vzniku bílých a černých hlav a zlepšují známky jemných linií a vrásek, ale nebudou fixovat hluboké linie nebo nohy nohou.

"Stejně jako já miluju a přísahám retinoidy, musím říct, že neexistuje žádný aktuální problém, který by se staral o vrásky kolem očí (vrána nohou) jako Botox nebo Dysport," říká Michail.

Co se týče těch hlubokých linií kolem nosu, injekční plniva jako Restylane jsou vaše nejlepší sázky. Můžete také získat váhu. Ženy ve věku nad 40 let, které mají na sobě extra polštářky, mají tendenci vypadat mladší než ženy s nízkou hmotností, které ztrácejí tuk v tvářích, jak stárnou. Přemýšlejte o slavné citaci Catherine Deneuve: "Když zestárnete, musíte být připraveni obchodovat se svými prsty na tvář."

Musím dostat předpis? Co OTC produkty?

Můj výzkum ukazuje, že retinoly podávané mimo prodejnu (derivát vitaminu A s nižší dávkou) mají jednoduše nižší dávku účinných látek. Pro silnější věci budete chtít předepsanou sílu.

Některé evropské země, Kanada a Mexiko, prodávají retinoidy přes přepážku, takže pokud cestujete do jiných zemí, můžete vyzdvihnout Retin-A nebo Retacnyl v lékárnách bez předpisu. Mějte na paměti, že existují rizika spojená s retinoidy, proto důrazně doporučuji, abyste ji používali pod dohledem lékaře.

Nežádoucí účinky produktů vitamínu A

Retinoidy u některých pacientů způsobí zarudnutí a olupování. Pokud jde o tvrzení mého přítele, že vypukla z Retin-A, Michail říkal, že se to může stát: "Váš přítel, který přísahal, že Retin-A ji zlomil, je na správném místě - u mnoha pacientů s akné, dělá to v prvních 2 nebo po 3 týdnech užívání.Mám rád přemýšlet o tom, že retinoid přivádí všechny kousky pod kůži najednou a po počátečním hrbolu se vyčistí. "

Pokud zjistíte, že pokožka je suchá a zčervenávána na sítnici Retin-A, zastavte režim péče o pleť a namočte na extra panenský olivový olej v noci. Podle dermatologa Jessica Wu v Harper's Bazaar obsahuje olivový olej mastné kyseliny srovnatelné s mastnými kyselinami, které se nacházejí ve vaší vlastní pokožce, takže se jedná o velmi jemný a neuvěřitelně zvlhčující hydratační přípravek.

Zastavte se v letních měsících

Retinoidy dělají kůži super-citlivé na slunce, takže pokud je používáte v letních měsících, musíte si být opatrní, když nosíte klobouky a množství opalovacího krému, když je venku. Pokud nechcete mít v létě šanci, doporučuji v létě přejít na vitamin C.

Vitamin C pomáhá předcházet vráskám a nabízí ochranu před slunečním zářením. Mám celou kávu Trish McEvoy Vitamin-C (koupit ji on-line), kterou používám v létě, ale můžete získat skvělé produkty Vitamin C od jiných společností, včetně SkinCeuticals C E Ferulic. 

Jak bojovat proti suchu, která nevyhnutelně přichází

Jak stárneme, naše olejové žlázy přestanou pracovat tak efektivně a já jsem si všiml, že pomocí Retin-A jsem vysušil kůži rychleji. Zatímco mám rád, jak jasná a svěží pokožka vypadá na Retin-A, tak i mám rád sucho. Ale i když si vezmu své letní přestávky z Retin-A, všimnu si, že moje kůže už není mastný nepořádek, který byl v 20. letech (naštěstí jsem nikdy neměl dospělého akné).

Pomáhám své suché kůži tím, že na vlhký, teplý žínku a odfarbující můj obličej ráno vložím panenku extra panenského kokosového oleje. Nic, co jsem se snažil, včetně 50 dolarů vody, funguje stejně jako na obnažení obličeje a na zvlhčení stejně jako ve stejnou dobu. Pokud nemáte kokosový olej, olivový olej pracuje špetkou (právě jsem to učinil v domě mého tatínka v Texasu a to fungovalo krásně, i když jsem nenáviděl vůni). Můžete to sledovat pomocí opalovacího krému (nutno použít jakýkoliv výrobek s vitamínem A použitý na obličeji) a pravidelný make-up.

V noci jsem slather na zvlhčovač a jakmile je namočený používám hrachu-velikost množství Retin-A.

Upozornění: Retinoidy nejsou pro každého

Pokud používáte retinoid nebo nějaký derivát vitaminu A, budete citlivější na slunce. Budete vystaveni vysokému riziku spálenin, takže se ujistěte, že každý den nosíte opalovací krém s pravidelnými opakovanými aplikacemi. Doporučuji také nosit klobouk. Obvykle se v létě zastavím používání retin-A.

Také, pokud jste těhotná nebo se snažíte otěhotnět, nepoužívejte retinoidy.

Používáte-li toto, musíte zastavit křoviny a peeling?

Při používání retinoidů byste se měli vyvarovat chemických peelingů a křovin, které mohou být na kůži příliš kruté. Michail doporučuje svým klientům jemné čisticí přípravky a zvlhčovače, jako je Účel, Cetaphil a Aveeno.

Maryann Michail, MD, je dermatolog Dermatology Spring Street v NYC (212) 431-4749.

1

About

Check Also

Σταματήστε να τρέχετε τον εαυτό σας: 5 μοντέλα είναι πραγματικά πραγματικά άνθρωποι

Είτε αγαπάτε τις παρουσιάσεις μόδας είτε αναζητάτε το τελευταίο περιοδικό ομορφιάς, είναι εύκολο να αποθαρρύνεστε …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 82 = 88