Home / LiveAbout / Jak zacházet s lupinami bez drsných chemikálií

Jak zacházet s lupinami bez drsných chemikálií

Jak zacházet s lupinami bez drsných chemikálií

Lupy postihují téměř každý dospělý v jejich životě. Dobrou zprávou je, že lupy jsou vysoce léčitelné přirozeně, aniž by se musely uchylovat k chemikáliím, které se vyskytují v šamponech bez lupin. Existuje mnoho přírodních produktů, které mají silné léčebné vlastnosti pro pokožku hlavy a pokožku. Používané v tandemu s kartáčem na vlasy, mohou vám pomoci zbavit se vloček.

Nedostanete lupy z nadužívání výrobků nebo z přílišného mytí vlasů.

Lupiny jsou typicky způsobeny jedním ze dvou velkých viníků, buďto houbou nazývanou "Malassezia furfur" nebo seboroická dermatitida. Většina dospělých má houby na jejich pokožce, ale může se dostat mimo kontrolu, krmení na sekreci oleje a zanechání hrudky mrtvých kožních buněk.

Nemusíte trpět lupy stejně jako suchá kůže, která je typicky sezónní a může mít vliv na pokožku hlavy i pokožku. Vločky způsobené suchou kůží budou velmi malé a suché, zatímco lupy způsobené houbou nebo dermatitidou se skládají z větších vloček, které jsou mastné.

Tento recept funguje jak na lupy, tak na suchou pokožku hlavy, protože zabíjí houby, ale také léčí a hydratuje pokožku hlavy.

Některé vločky mohou být způsobeny ekzémem. Pokud dostanete vločky kolem vlasce, zkuste použít olej z boráku (koupit tobolky z Amazonu) na vlasovou čáru. Jednoduše vytrhněte tobolku a protřepte olej podél vločkových oblastí. Vločky by se měly po několika aplikacích vyčistit.

Tento recept používá organický lněný olej, jablečný jablečný ocet a čajovníkový olej a rozmarýnové kapky, které všechny bojují proti kvasinkám a houbám, které rostou na pokožce hlavy. Miluji přidání cukru k oleji, protože působí jako přírodní exfoliant pro suchou vločkovou kůži, ale můžete nechat cukr ven. Poznámka: Pokud máte vlasy profesionálně zabarvené, přeskočte olej z čajovníku, který vám může zbavit vlasy své barvy.

Eva Scrivo, kadeřnice NYC a autorka Evy Scrivo On Beauty (koupit ji od Amazonky), také důrazně doporučuje, aby si vlasy a pokožku hlavy pokaždé vyčistili štětcem na vlasy, aby se odstranila mrtvá pokožka ze skalpu.

Pokud nemáte zájem o přípravu léku proti lupům nebo chcete mít přírodní produkt pro tyto dny, nemáte čas dělat tento recept, doporučuji Ecco Bella Hair and Scalp Therapy Shampoo. Tento organický šampon získává skvělé recenze a bojuje s vločkami pomocí formulace bylin a olejů. Koupit jej od Amazon.com.

1

SLOŽKY

  • 2 lžíce lněného oleje. Koupit organický lněný olej od Amazon.com.
  • 1 lžička jemně granulovaného bílého cukru nebo hnědého cukru
  • 2 polévková lžíce surového jablečného octa (rád Braggovi, který si můžete koupit od Amazon.com)
  • 4 čajové olejové kapky (koupit z obchodu s potravinami nebo online z Amazon.com)
  • 4 kapky rozmarýnu (koupit od Amazonky)
  • 2 lžíce peroxidu vodíku

Čas přípravy: 5 minut

PŘÍPRAVA

Do misky smícháme lžíci nebo dvě lněný olej a čajovou lžičku cukru. Pokud nemáte tekutý lněný olej, můžete propíchnout 3-5 kapslí z lněného oleje.

Před začátkem důkladně kartáčujte vlasy. Silné kartáčování uvolní lupy a podpoří zdravou pokožku hlavy. Rozložení přírodních olejů pokožky hlavy je také dobré pro vlasy.

Opláchněte vlasy ve sprše a důkladně navlhčete každý pramen.

Aplikujte směs na pokožku hlavy a masírujte.

Zahalte si vlasy do horkého mokrého ručníku a nechte lněný olej nasáknout asi 20 minut. Můžete také dát vlasy do sprchového víčka. Samozřejmě, pokud máte krátkou časovou platnost, můžete tento 20minutový krok nechat vynechat.

Zatímco necháte lněné semínko na suché pokožce hlavy, rozmícháme 2 lžíce octového jablečného octa, 2 lžíce peroxidu vodíku, 4 kapky oleje z čajovníku, 4 kapky rozmarýnového oleje a 2 šálky vlažné vody. Nejlepších výsledků dosáhnete vložením do lahvičky.

Vezměte do sprchy a opláchněte lněný olej z pokožky hlavy pomocí malého množství šamponu. Důkladně opláchněte.

Vypněte vodu a oddělte vlasy na části, důkladně naneste pokožku hlavy na směs octanu a peroxidu vodíku / vody.

Poznámka: ZABLOKOVAT ZMĚNU V OČECH.

Maste ocot do pokožky hlavy.

Zahalte si vlasy znovu do teplého vlhkého ručníku nebo do sprchového víčka (méně chaotický). Nechte octovou směs namočit do pokožky hlavy po dobu 20 minut až hodinu. (Ano, můžete vynechat marinování, pokud máte krátký čas, ale nechte ji sedět na hlavě nejméně na jednu minutu).

Důkladně opláchněte.

Vyzkoušejte tuto metodu několik týdnů. Pokud to nefunguje, nebo nechcete nejprve zkusit přirozenou metodu, můžete také bojovat proti lupům s OTC šamponem na lupy. Můj dvoubodový systém řeší většinu problémů s lupinami. Pro opravdu špatné lupy, které nezmizí s přirozenou metodou a OTC metodami, doporučuji navštívit dermatologa.

Další recepty:

  • Podívejte se na další masky na vlasy a vlasy opláchnout recepty
  • Recepty na domácí masku
1

About

Check Also

Lo mejor busca una primera cita

¡Elegir qué ponerse en la primera cita puede parecer una gran presión! Sin embargo, las …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 33 = 40