Home / LiveAbout / Co je složka parfému Neroli?

Co je složka parfému Neroli?

Co je složka parfému Neroli?

Co přesně je společná parfémová ingredience nazvaná "neroli"? Neroli je název oleje extrahovaného destilací páry z voňavých bílých kvetů květů hořkých pomerančů. Je to jeden z nejrozšířenějších květinových olejů v parfumerii a je oblíbený jako esenciální olej používaný v kosmetických výrobcích a aromaterapii.

Kde je nalezen

Hořký oranžový strom pochází z Itálie, ale je ve Francii rozšířen.

Jedná se o evergreen strom, který vyroste až 10 metrů vysoký, s tlustými lesklými listy a trny. Malé bílé květy stromu se ručně shromažďují na jaře a trvá přibližně jednu tunu těchto květů, aby se vyrobil jeden litr oleje, což vedlo k velmi vysokým nákladům.

Co to voní

Neroli má lehkou sladko-květinovou vůni s prvkem citrusů. Má se říci, že má osvěžující, medovou květinovou vůni. To je běžně používáno jako špičková poznámka v moderní vůně. Perfumers vysoce ceněný neroli olej pro svou schopnost dobře se mísit s různými citrusových olejů, květinové absolutní a většina syntetických složek dostupných na trhu.

Jiné použití Neroli

Neroli esenciální olej se běžně používá v aromaterapii a jako masážní olej. Předpokládá se, že má antidepresivní, sedativní, antibakteriální a protispasmodální účinky. Neroli olej je také považován za jednu z ingrediencí ve špičkovém receptu pro nealkoholický nápoj Coca-Cola.

Neroli vonné látky k vyzkoušení

Vůně pro ženy, které silně obsahují neroli, zahrnují Chloe Eau de Fleurs Neroli, Parfém L'Occitane en Provence Neroli, Parfém Laura Mercier Neroli, Parfém Profumum Neroli Eau de Parfum, Parfém Le Labo Neroli 36 a Prada Infusion de Fleur d'Oranger.

Pánské vůně, které obsahují neroli jako klíčovou vůni, zahrnují Creed Neroli Sauvage, Atelier Cologne Grand Neroli Kolín nad Rýnem Absolue, Tom Ford Neroli Portofino, Diptyque L'Eau de Neroli a Cologne Czech & Speake Neroli.

Recepty na aromaterapii s použitím esenciálního oleje Neroli

Můžete přidat několik kapek tohoto esenciálního oleje do tělních křovin, masážních olejů a krémů, jako je tento hnědý cukr na ošetření obličeje.

Kde koupit

Většina obchodů se zdravou výživou a krásou bude mít sekci pro esenciální oleje. Nemáte-li u vás prodejnu nebo neroli není v seznamu, doporučujeme nakupovat online.

1
1

About

Check Also

Σταματήστε να τρέχετε τον εαυτό σας: 5 μοντέλα είναι πραγματικά πραγματικά άνθρωποι

Είτε αγαπάτε τις παρουσιάσεις μόδας είτε αναζητάτε το τελευταίο περιοδικό ομορφιάς, είναι εύκολο να αποθαρρύνεστε …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 65 = 67