Home / LiveAbout / 4 Osvědčené způsoby, jak se zbavit jaterních skvrn na kůži

4 Osvědčené způsoby, jak se zbavit jaterních skvrn na kůži

4 Osvědčené způsoby, jak se zbavit jaterních skvrn na kůži

Ty nepříjemné hnědé skvrny, které se objevují na obličeji, na rukou a na hrudníku ve vašich 30 a starších, jsou známé jako játrové skvrny nebo sluneční skvrny a jsou z velké části způsobeny poškozením sluncem. V tomto článku pokryjeme čtyři způsoby, jak zacházet s nevzhlednými místy.

Co jsou ty hnědé skvrny na mé hrudi?

Ne všechny hnědé skvrny na pokožce jsou způsobeny poškozením sluncem.

Některé hnědé skvrny na tváři (nazývané "melasma") mohou být způsobeny nárůstem hladin hormonů v důsledku těhotenství, užívání orální antikoncepce nebo hormonální substituční terapie (HRT) během menopauzy.

Na rozdíl od slunečních skvrn, melasma skvrny mají tendenci mizet, jakmile hormony umírní. Dermatolog může diagnostikovat melasmu pomocí speciálního světla. Hnědé skvrny jsou především kosmetickým problémem - nevyvolávají žádné zdravotní rizika - mohou však být nepříjemné. Existují způsoby, jak je tónovat a maskovat.

Chcete-li minimalizovat vzhled hnědých skvrn, máte několik možností.

Laserová léčba

Ablativní laserový resurfacing je možná nejúčinnější (a nejdražší) způsob, jak odstranit hnědé skvrny. Získáte to v kosmetické ordinaci. 

Laserová léčba zaměřuje melanin na pokožku a je vysoce účinná. Horní vrstva kůže, kde jsou skvrny, je odstraněna laserem v průběhu procedury, která trvá asi 20 minut. Scabs se vytvoří do 24 hodin na ošetřované ploše. Po skončení procedury můžete používat vazelínu na místě, abyste je ochránili, a budete muset zůstat mimo slunce.

Zjistíte, že vaše skvrny vyblednou a některé mohou zmizet.

Nejlepší zprávou je, jakmile se pokožka léčí, vaše kůže by měla být mnohem hladší a bez slunečních skvrn.

1

Krémy na zesvětlení nad kůží

OTC kožní zesvětlovací krémy mohou být účinné při osvětlení vašich hnědých skvrn. Podívejte se na produkty s 2% hydrochinonem v nich. Populární krémy bez krému zahrnují Porcelana a Esoterica Fade Cream.

Použijte je na hnědé skvrny dvakrát denně. Ty by měly pomoci zesvětlit vaše hnědé skvrny, ale pravděpodobně nezmizí úplně.

Krémy pro silné léky na předpis

Krémy s obsahem účinné látky obsahují 4% hydrochinonu a jsou pravděpodobně účinnější než OTC verze. Ale oni jsou také drsnější na kůži. Mezi oblíbené výrobky patří Obagi Clear, Glyquin, Tri-Luma a Solaquin. Obvykle je něco, co přes 2 procent hydrochinonu vyžaduje předpis.

Někteří lékaři předepisují přípravek Tretinoin k boji proti slunečnímu záření. Tretinoin je forma vitaminu A a používá se ke zlepšení vzhledu jemných linií, vrásek a slunečních skvrn. Přichází v mnoha značkových formách včetně Renova, Retin-A, Avita, Retacnyl nebo Stieva-A. K dispozici jsou také generické verze.

Chemické peelingy

Peelingy kyseliny glykolové podávané lékařskou prací odstraněním horní vrstvy pokožky. Možná budete muset být léčen více než jednou a vždy byste měli po chemické slupce udržet kůži mimo slunce.

Doporučuje se, abyste počkali až po těhotenství nebo kojení k léčbě melasma nebo slunečních skvrn a vždy nechte ošetřenou kůži ze slunce nosit opalovací krém s minimálně SPF 50 a kloboukem.

1

About

Check Also

Lo mejor busca una primera cita

¡Elegir qué ponerse en la primera cita puede parecer una gran presión! Sin embargo, las …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

67 − 61 =