Home / LGBTQ / Poradenství pro homosexuály vyhnané z domova

Poradenství pro homosexuály vyhnané z domova

Poradenství pro homosexuály vyhnané z domova

Otázka: Moji rodiče mě vyhodili za to, že jsou gayové - co můžu dělat?

Homosexuální dospívající píše, že když vyšel jako homosexuál, jeho rodiče ho skutečně vykopli z domu. Nyní žije se svou babičkou a hledá pomoc.

Odpovědět:

Teen píše na fóru:

Téměř před čtyřmi měsíci jsem vykopla, že jsem byla homosexuála. Nyní jsem odmítnut žít s babičkou, která říká, že nejsem homosexuál, dokud nemám sex s chlápkem. Jsem technicky sám a potřebuji pomoc s mým životem. Snažil jsem se skoro každý dospívající homosexuál, který je k dispozici bez štěstí při hledání jakékoliv pomoci. Nechápu možnosti.

Jaká těžká situace! Ačkoli se to stane po celou dobu, je obecně ne legální, aby rodič "vykopl" dítě, které je mladší 18 let. Pokud se rodič stará o nezletilé dítě, řekněte tím, že ho udělá bez domova a finančně ho nepodporuje, že rodič může být skutečně obviněn z nedbalosti.

Aby se tomu zabránilo, mohou být mladiství dospělí legálně emancipovanými (což znamená, že mladistvý je v podstatě považován za dospělou osobu, která se musí sama sebe starat a kdo může přijímat právní rozhodnutí bez vstupu rodiče nebo opatrovníka) nebo se může stát jiným dospělým zákonný zástupce. Samozřejmě, jsou to komplikované procedury a mnoho rodin nepřijímá kroky potřebné k tomu, aby se to stalo.

Vzhledem k tomu, že žijete se svou babičkou, nezní to, že jste v současné době bez domova, což je dobrá věc. Ale také to není ideální situace. Navzdory tomu, co si vaše babička myslí, nemusíte mít sex, abyste věděli, že jste gay!

Spousta lidí ví, že jsou homosexuálové dlouho předtím, než někdy mají sex s jinou osobou a mnoho homosexuálních mužů a lesbiček je celibát a není sexuálně aktivní. Pro lidi, jako je vaše babička, je důležité, aby pochopili, že sex je jen jednou částí sexuální orientace.

Pokud žijete s vaší babičkou, nepracujete, možná budete chtít zvážit oslovení ostatních rodinných příslušníků blízkých přátel, abyste zjistili, jestli byste s nimi mohli žít.

1

Můžete také promluvit s poradenským poradcem. Snažte se být upřímně informováni o vaší situaci a požádejte o radu. Navíc byste se měli podívat na zdrojovou část tohoto webu pro organizace, které poskytují podporu GLBT teens. Dalším nápadem je kontaktovat místní komunitní centrum GLBT a požádat o kontakt s příslušnými servisními organizacemi. Velmi extrémní možností je právní emancipace od vašich rodičů. Ale to asi není nutné. 

Pokud je vaše rodina otevřená, mohou využít také organizace jako Rodiče a přátelé lesbiček a homosexuálů, která nabízí pomoc a podporu rodičům, sourozencům, prarodům, příbuzným a přátelům osob s GLBT.

Pravděpodobně byste také získali nějakou podporu. Jednou z možností je mluvit s poradcem. Typ rodinného odmítnutí, který zažíváte, je opravdu bolestivý a může vám poskytnout spoustu pohodlí, abyste mohli pracovat, jak se cítíte právě teď! Můžete požádat poradce o poradenství nebo se můžete pokusit o LGBT Youth Talk Line, což je linka podpory.

Jedná se o opravdu těžkou situaci a smutně je to příliš běžné. Doufejme, že budete moci najít podporu, kterou potřebujete od své komunity a případně od své rodiny.

Hodně štěstí!

 

1

About

Check Also

Cómo conocer a un novio fuera del club Escena

¿No estás en la escena del bar / club? Es común que las personas crean …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 2